Stożek czy zwykły filtr??

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Stożek czy zwykły filtr??

Postprzez DaMek » 4 gru 2007, o 20:00

Co myślicie o założeniu stożka do silnika 1.9 TD AAZ, czy silnik nie dostanie po d....???
::s:c:h:w:a:r:z::mk:I:I:I::
Avatar użytkownika
DaMek
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 19 wrz 2007, o 13:19
Lokalizacja: Wybrzeże

Stożek czy zwykły filtr??

 

Postprzez bąku » 4 gru 2007, o 20:16

no więc tak stożek zasysa zimne powietrze tak, tak, ale niewidze sensu montowania go w turbodoładowanym klekocie bo z tego co się orientuje z fizyki to powietrze po sprężeniu czyli po wyjściu z turbiny jest poprostu gorące więc zamiast bawić się w stożki pobaw się w montaż inercoolera np pod zderzakiem wtedy zimne powietrze będzie trafiać do cylindrów bo po wyjściu z turbiny cooler je chłodzi ufff się napisałem :evil:
pierwszego dnia było powietrze
drugiego dnia powstał volkswagen
bąku
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez opolanin » 4 gru 2007, o 23:45

dokladnie tak w przypadku twojego silnika, stozek to ja moge sobie zamontowac w zwyklym dieslu i zastanawiam sie nad tym
opolanin
 

Postprzez DaMek » 5 gru 2007, o 15:01

Intercoller opada za dużo przeróbek. Nie chcę zakładać stożka ze wzgledu na chęć poniesienia mocy(moze tak: nie spodziweam sie że przez stożek polepszą się osiagi silnika), zastanawiam sie tylko czy silnik nie bedzie lepiej "odychał" przez stożek, niż przez normaly filtr i czy nie bedzie to dla niego szkodliwe :?:
::s:c:h:w:a:r:z::mk:I:I:I::
Avatar użytkownika
DaMek
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 19 wrz 2007, o 13:19
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez krazek1 » 6 gru 2007, o 20:38

Turbina dostanie w dupe
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości