skaczace obroty 1.9 TD

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

skaczace obroty 1.9 TD

Postprzez xpress93 » 19 kwi 2013, o 22:11

Wtam.

Problem polega na tym... ostatnio zabrakło mi wahy.. no niestety portfela zapomnialem i wracajac na stacje braklo.. odpowietrzylem go odkrecajac jeden wtrysk bodajrze, nie wiem co to bylo ale tak mi radzili kluczem 17 i krecilem go krecilem i odpalil... zaciagnal paliwo i bylo ok.. jakos na drugi dzien gdy go odpalilem nie chcial wejsc na obroty znaczy skakały pomiedzy 600 a 800, telepał sie a z rury szła biala chmura i spod maski tez troche jak ją podnioslem.. nie wiem czy to jest spowodowane.. gdy sie rozgrzeje to jest ok.. ale tez do czasu gdy np. stane zgasze go i odpale.. jest ok.. gdy odpale ponownie n \a rozgrzanym silniku i dam gazu do 4000 obrotow znow jest to samo ;/ tyle ze obroty skacza tak 900-1000.., ostatnio gdy odpalilem go wyjechalem na trase juz byl rozgrzany to na 3 dalem mu gazu i doszlo do 4000 obrotow i dalej nie chcialo isc.. jeszcze wczesniej zanim mialem sahare w baku czasem działo sie tak ze na swiatlach jak stalem to obroty byly 1400 1600 na luzie.. i wcisnietym sprzegle.. jak puscilem sprzegło obroty spadaly ale tez niewiele.. ma ktos jakies rozwiazanie co moze byc przyczyną? z góry dzięki

aa dodam jeszcze ze na 1-3 biegu dziwnie trubine słychać.. na 4-5 jest ok.. ładnie pracuje:)
xpress93
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 16:07
Lokalizacja: Łęczyca

skaczace obroty 1.9 TD

 

Postprzez Pozor » 19 kwi 2013, o 22:42

cięzko mi stwierdzić ale pierwsze pytanie. Czy nadal są bąbelki/piana w przewodach paliwowych tych przezroczystych ? Dobrze dokręciłeś przewody wysokiego ciśnienia ?mogą cieknąć i ztąd by powietrze dochodziło .Czy cieknie gdziekolwiek ropa ? czy kółko pasowe ma bicie ? jeżeli wszystkie ptyanie które zadałem mają odpowiedź NIE to stawiałbym na to że coś się z pompą stało
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez scyzormks » 20 kwi 2013, o 09:17

1400-1600 na luzie? Pompa do regulacji :szok:
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Pozor » 20 kwi 2013, o 15:05

no to już konkretnie za dużo ale jeżeli kolega ruszał śrubki regulacyjne w pompie to już sam jest sobie winien i czeka go wizyta u pompiarza :-)
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości