silnik 1,9 td

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez witboy » 7 sty 2013, o 02:47

aaz mi w zeszlym roku przy minus 25 palil od strzala a stal 3 tyg na dworzu nie ruszany bo bylem w delegacji,

filtr paliwa raz, na wszelki wielki spusisc wode z niego
filtr powietrza
w aaz jak jedna swieca niedogrzewa to sory juz nie bedzie dobrze odpalal, a bez swiecy jednej juz kaplica.. to nie tdi ze odpali slabo ale odpali z uszkodzonymi swiecami
sprawdzic czy przekaznik i bezpiecznik od swiec jest ok

i naladowac dobrze aku... sory ale aaz to kontrukcja rodem ze sredniowiecza

jak jest cis na tlokach i dobra pompa i kat to niema bata ze nieodpali tu wystarczy powietrze i ropa i bedzie chodzic...

takze sprawdzic wtryski pod koniec i pompe czy nie puszcza ropy
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez alt_ » 7 sty 2013, o 03:28

Jeszcze rozrusznik - jeśli "gubi" prąd to za słabo kręci (i może nie być tego czuć), ale o kilka rpm za wolno i już trudniej pali...

Poza tym niski stan paliwa i brudny filtr - u mnie np. pływak od Vento a bak głębszy Varianta - czasem jak jest mniej paliwa muszę go chwilkę pochechłać po czym odpala jak gdyby nigdy nic.
Avatar użytkownika
alt_
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 gru 2012, o 03:22
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez wt » 7 sty 2013, o 12:44

podajcie jakie swiece w miare dobre i tanie kupic ,pewnie bende musiał wymienic ,
wt
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 17:39
Lokalizacja: przeworsk

Postprzez marcinkazimierz » 7 sty 2013, o 21:16

ja za bosch-a z wymiana tdi zaplacilen 200zl
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez witboy » 8 sty 2013, o 00:12

bosch beru za 45 zl szt, iskry sa za mniej jak 20 .... ja mam iskry bo ktos na takie wymienil przedemna i powiem wam ze maja z 1,5 roku jak nie wiecej bo tyle je mialem i do tej pory mnie nie zawiodly odpala od strzala a samochod na dworzu stoi w mrozy z zeszlego roku minus 25 i odpalal od pol obrotu walem, wiec i iskry sa dobre
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez seba650 » 8 sty 2013, o 00:21

Nie ma czegoś jak tanio i dobrze. Dobrze zapłacisz, to będziesz miał sprawne auto. Ja radziłbym najpierw posprawdzać te świeczki zanim je wymienisz.
seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Postprzez witboy » 8 sty 2013, o 00:35

ja widzialem juz swiece ktore przy aku dobrze grzaly i sie ladnie rozgrzewaly a w silniku kupa... po zmianie swieczek na nowki nagle auto odpalalo jak trzeba magia? ale fakt sprawdzic swiece mozna, posprawdzac kat wtrysku filtr spuscic wode i sprawdzic filtr powietrza musi odpalic, chyba ze cofa paliwo ale to widac w wezykach
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości