Samochód nie chce odpalić !!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Samochód nie chce odpalić !!

Postprzez darko11221 » 31 maja 2013, o 14:25

Otóż od wczoraj po kilkunastu godzinnym postoju, nie idzie odpalić samochodu. Rozrusznik kręci, ale można i kręcić do rozładowania aku, a efekt żaden silnik nawet nie "podejmuje" próby zaskoczenia. Sprawdziłem bezpieczniki są ok. odkręciłem także jeden przewód od wtryskiwacza aby sprawdzić, czy pompa podaje paliwo jest ok. zdjąłem także wąż od kolektora dolotowego, aby sprawdzić czy będzie jakiś efekt po pominięciu całego układu dolotowego włącznie z turbo, ale to też nic nie dało. Sprawdziłem napięcie na elektrozaworze n109 pompy wtryskowej jest ok.
Zauważyłem natomiast 2 rzeczy, po pierwsze paliwo z przewodu dolotowego pomiędzy filtrem a pompą wtryskową cofa się kilka centymetrów od pompy wtr. podczas kręcenia rozrusznikiem jest podciągane, ale zaraz później się cofa, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Oraz co ważniejsze podczas kręcenia rozrusznikiem obrotomierz nic nie pokazuje a wskazówka powinna podnieś się na jakieś 200 obr. Myślę, że może mieć to związek z awarią czujnika położenia wału korbowego. SILNIK TO 1.9 TDI 90KM rocznik 96. Macie jakieś pomysły, samochodu nie mam możliwości odholować do warsztatu a sprowadzenie mechanika jest nieopłacalne.Edit: świec żarowych nie sprawdzałem, ale kontrolka nic nie sugeruje a tak poza tym to wątpię aby przy obecnych temperaturach miało to jakieś znaczenie, najwyżej troszkę później by zaskoczył, ale nie aż tak.
darko11221
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2013, o 14:13
Lokalizacja: Sucha B

Samochód nie chce odpalić !!

 

Postprzez mariusz514 » 31 maja 2013, o 18:34

współczuję ja przedwczoraj nie mogłem odpalić swojego golfa po miesiącu przyjechałem do domu , wsiadam kręcę kluczykiem , pyrcha i nic :-| , gdzie przez 5 lat nie miałem z nim problemów , okazało się że ojczulek zamiast wlać ropę z banki 5 l, wlał mi 10 litrów płynu do spryskiwaczy :-o , przewody do czyszczenia jak i cały bak, ciekawe czy pompę szlak nie trafił :cry:

[ Dodano: 2013-05-31, 17:36 ]
spróbuj odpalić go na krótko , zobacz czy z pojemnika z paliwem pociągnie

[ Dodano: 2013-05-31, 17:37 ]
przy plusowych temperaturach świece żerowe są w ogóle nie wykorzystywane
mariusz514
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 mar 2012, o 09:57
Lokalizacja: Mrągowo

Postprzez darko11221 » 31 maja 2013, o 20:50

Otóż problem chyba naprawiony. Podładowałem aku, i postanowiłem trzymać autko na rozruszniku do rozładowania, o dziwo po ok 20 sekundach silnik zaskoczył, na razie odpala, zobaczymy jak będzie po nocy.
darko11221
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2013, o 14:13
Lokalizacja: Sucha B

Postprzez krzyś » 31 maja 2013, o 20:58

cofa sie paliwo szukaj nieszczelnoiści filer dawno zmieniałeś?
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez darko11221 » 31 maja 2013, o 21:10

krzyś napisał(a):cofa sie paliwo szukaj nieszczelnoiści filer dawno zmieniałeś?

2 tygodnie temu robiłem rozrząd wymieniałem filtry w tym filtr paliwa.tzn, nie ja a mechanicy, którym to zleciłem.
darko11221
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2013, o 14:13
Lokalizacja: Sucha B

Postprzez krzyś » 31 maja 2013, o 21:29

posprawdzaj opaski czy poskrecane dobrze a zaworek zmieniali na filtrze? tam czesto pojawia sie nieszczelność
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości