rozbieganie się silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

rozbieganie się silnika

Postprzez Adriano-19 » 26 lut 2015, o 17:32

witam mam problem ostatnio uszczelniałem pompe wtryskową w moim 1.9 aaz po uszczelnieniu wszystko było okej , do dziś.. ruszyłem ze skrzyżowania 1 bieg , drugi, trzeci i nagle silnik wszedł poza skale zgasiłem go normalnie z kluczyka natychmiastowo do kulałem sie na przystanek i zaraz po uruchomieniu wchodzi na max obroty . Co mogło się stać albo turbawka puszcza co raczej wykluczam z racji tego ,ze można gasić go z kluczyka:) , mogło się coś zaciąć w pompie ewentualnie mogła spaść dzwignia sterująca gazem? poradzcie coś :)
Adriano-19
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 20:22
Lokalizacja: Knurów

rozbieganie się silnika

 

Postprzez marcin9216 » 26 lut 2015, o 18:37

pompe oddaj do regeneracji jak juz sie rozszczelniła lub kup drugą :-)
Avatar użytkownika
marcin9216
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 22:26
Lokalizacja: Zwoleń

Postprzez Adriano-19 » 26 lut 2015, o 19:57

nie rozumie czemu miałbym kupywać nowa pompe ta się rozszczelniła ale juz ją uszczelniłem wymieniłem cały zestaw naprawczy oringów, i pompa nie przecieka,jest szczelna , chodzi mi o to co mogło się stać w pompie mógł się zawiesić np odsrodkowy regulator obrotów?
Adriano-19
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 20:22
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Pozor » 26 lut 2015, o 20:46

to zazwyczaj jest tego przyczyną , kolega w bmw miał taki sam problem , non stop wbijał się na obroty i po wymianie pompy problem ustąpił. Piszesz że robiłeś sam uszczelnienie to pewnie z regulatorem sobie poradzisz
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Adriano-19 » 26 lut 2015, o 20:55

wiec tak góre pompy dokręciłem i co się okazało ? koło zębate które napędza odśrodkowy regulator obrotów ma wyłamane kilka zębów... także w pompie pełno opiłków , nie bede jej naprawiał a jedynie rozbiore doszczętnie, z ciekawości i aby sprawdzić jakie szkody powstały w pompie , a pompe kupie nową :)
Adriano-19
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 20:22
Lokalizacja: Knurów


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości