Przepala bezpiecznik od świec.

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Przepala bezpiecznik od świec.

Postprzez mlodyy86 » 29 sty 2012, o 12:56

Witam

Kolejna zima, kolejne problemy z Passkiem
Przepala mi bezpiecznik 50A ten za skrzynką z bezpiecznikami w kabinie (nie ten pod maską).
Jak odłącze listwę zasilania od świec jest ok, napięcie na wszystkich koncówkach jest, nie wywala bezpiecznika.
Jak założę listwę na świece wywala niemal od razu.
Świece sprawdzałem "na żarówkę" i wszędzie się zapalała, oraz próbnikiem opór, na każdej poniżej 5 omów.
Sama listwa świec jest w masakrycznym stanie, praktycznie każda końcówka spękana i jedna dorobiona z innej listwy...tak rok temu mnie urządził jeden szpec.

Gdzie szukac przyczyny? Wygląda na to, że gdzieś na świecach przebija? Jak to sprawdzić.
Może zostawić to elektrykowi, i tak planowałem zostawić autko do założenia odcięcia..braciakowi starego golfa 2 razy próbowali buchnąć i odcięcie dawało radę

Dzięki za rady
mlodyy86
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sty 2012, o 19:55
Lokalizacja: ldz

Przepala bezpiecznik od świec.

 

Re: Przepala bezpiecznik od świec.

Postprzez blabson » 29 sty 2012, o 19:14

Sama listwa świec jest w masakrycznym stanie, praktycznie każda końcówka spękana i jedna dorobiona z innej listwy...tak rok temu mnie urządził jeden szpec.

Gdzie szukac przyczyny? Wygląda na to, że gdzieś na świecach przebija?

sprawdz czy listwa nie styka gdzieś do masy,a co do świec to musisz wykręcić i obadać czy nie jest popękana i wypalona
blabson
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mlodyy86 » 29 sty 2012, o 20:49

ok listwę przejrzę dokładniej..a co do świec to rozwalona świeca by przebijała? Poza tym rok temu wymieniany komplet..ale wykręcić można...:)
mlodyy86
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sty 2012, o 19:55
Lokalizacja: ldz

Postprzez SotoM » 29 sty 2012, o 21:04

sprwadź instalacje elektryczna - od złacza idąc przy rozruszniku w str ECU cm po cm pod wzgledem przetarc..
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości