Prosze o pomoc - problem z turbosprezarka?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Prosze o pomoc - problem z turbosprezarka?

Postprzez klaudek » 7 paź 2007, o 21:52

Witam wszystkich posiadaczy golfa III. Tez takiego posiadam - TDI 90KM. Mam problem z turbosprezarka - w czasie jazdy zaczyna mi sie wylaczac. Z regoly jak juz silnik jest cieply, raczej nie wczesniej niz po ok 20-30km. Przy jazdach ponizej tego dystansu - ponizej 30km nic sie nie dzieje - nie wylacza sie.
Zastanawiam sie czy mozna spokojnie, bez szkody dla silnika, samochodu, krotki czas tak jeszcze pojezdzic? Tak bardzo nie w pore sie mi to przydarzylo - chwilowo cienko z kasa, sami rozumiecie - a wygooglowalem ze koszt regeneracji ok. 600-900zl..... a nowa ponoc 2x tyle kosztuje (1800?)
Zauwazylem tez ostatnio ze znaczaco wzroslo zapotrzebowanie na olej... prawie co chwila musze go dolewac, tak szacunkowo, zaryzykowalbym stwierdzeniem, ze potrzebuje 1l oleju na 1-2tys. km. To juz raczej nie jest do konca normalne. Nigdy az tak nie bylo. Coraz baczniej przygladam sie miejscom w ktorym dluzsza chwile stosje ale.... zadnych plam dostrzec nie moge. Czy to moze miec zwiazek z odlaczajaca sie, nie do konca sprawna turbina wlasnie?
Czy gdyby jedno z drugim mialo zwiazek a najprawdopodobniej tak jest to czy moja turbosprezarka bedzie nadawala sie jeszcze do regeneracji?
Bardzo licze na wasza pomoc za ktora z gory juz dziekuje
klaudek
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 21:49
Lokalizacja: Opole

Prosze o pomoc - problem z turbosprezarka?

 

Postprzez DoN_OpicjusZ » 8 paź 2007, o 12:04

co do turbo sprezarki chyba da rade ja zregenerowac tylko idz do zaufanego mechanika!!! a co do oleju : odpal silnik i przegazuj go jezeli dymek z rury bedzie bialy to juz jest problem bedzie trzeba zplanowac glowice koszt okolo 300 zeta z robocizna narka
moje cudeńko :*
DoN_OpicjusZ
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 paź 2007, o 11:51
Lokalizacja: wodzislaw slaski

Postprzez klaudek » 8 paź 2007, o 20:01

DoN_OpicjusZ napisał(a):co do turbo sprezarki chyba da rade ja zregenerowac tylko idz do zaufanego mechanika!!! a co do oleju : odpal silnik i przegazuj go jezeli dymek z rury bedzie bialy to juz jest problem bedzie trzeba zplanowac glowice koszt okolo 300 zeta z robocizna narka



Dzieki za odpowiedz.
Z tymi zaufanymi mechanikami... moj akurat sie takimi rzeczami (regeneracja turbosprezarek) wogole nie zajmuje nawet... ceny znajac zycie beda bardzo zroznicowane tak jak i opinie (co zrobic, gdzie, jak, za ile...) a sama cena (wysoka/najwyzsza) nie zawsze idzie w parze z jakoscia/solidnoscia. Taka prawie ze loteria...
Dlatego tez wlasnie szukam odpowiedzi od ludzi lepiej zorientowanych ode mnie... zeby byc w miare przygotowany.

Dzisiaj tez zgodnie z propzycja kolegi odpalilem silnik i bardzo krotko przegazowalem. Z tego co wiem nie powinno sie tak robic no ale... nie zauwazylem bialego dymku...
Dzisiaj tez w celach testowych pozwolilem popedzic golfika (oczywiscie odpowiednio rozgrzanego) na krotkim kilku kilometrowym (ok 6-8km) odcinku z obrotami ktorych nigdy prawie nie mam 3500-3800. Niestety po ok 5-6km turbo sie wylaczylo i bylem tym bardzo niemile zaskoczony.
klaudek
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 21:49
Lokalizacja: Opole


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron