Problem z rozruchem 1.9TDI 1Z

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z rozruchem 1.9TDI 1Z

Postprzez maximus_spi » 18 gru 2013, o 20:23

Witam,czytałem troche na temat z którym od pewnego czasu sie borykam tyle tylko ze opisy i opinie sa roznoznaczne,dlatego moze ktos miał kiedys podobnie lub moze udzielić cennych wskazówek a mianowicie od paru dni po dluższym postoju zwykle 4-12 godzin niezaleznie od temperatury na zewnątrz po przekreceniu kluczyka na rozruch nie ma zadnej reakcji tzn sychac cyknięcie,kontrolki pala sie normalnie,nie przygasaja ale rozrusznik ani nie drgnie,dopiero po kilku od 2 do 8 ponownych przekręceń kluczyka rozrusznik zapala od strzału choćby nigdy nic,sytuacja ta nie występuje po krotkich kilku,kilkunasto minutowych postojach,wtedy wszystko gra i kreci jak nalezy......w pierwszej kolejnosci obstawiałbym rozrusznik jednak czytałem ze winna tez moze byc kostka stacyjki,napewno wykluczam aku jest w pełni sprawny kupiony w marcu tego roku.Najgorsze w tym ze golfik zawita na warsztat raczej dopiero na poczatku stycznia,mam nadzieje ze do tego czasu jakos wytrzyma ale tez z drugiej strony nie chce wymieniac niczego pochopnie zeby nie okazało sie ze wymienie sprawną częśc a problem bedzie leżał po innej stronie.
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Problem z rozruchem 1.9TDI 1Z

 

Postprzez krzyś » 18 gru 2013, o 20:53

pierwsza rzecz to kostka stacyjki kolego ale łatwo to sprawdzisz jak nie chce odpalić to zdejmij kostke z rozrusznika weź kawałek kabla i podaj + z akumulatora do rozrusznika pod tą w sówkę (tyko najpierw upewnij sie że jast na luzie i zaciągnięty rękaw)
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości