Problem z płynem chłodniczym.

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z płynem chłodniczym.

Postprzez Crissu » 23 sie 2015, o 12:28

Witam serdecznie mam do Was pytanie odnoszące się do Golf 3 1.9TDI 90km.
Otóż kupiłem go 3 dni temu i wszystko było okej gdy jeździłem po mieście małe trasy na spokojnie aż do momentu wjechania na obwodnice i przejechaniu ok 60km zaczęła mi mrugać kontrolka płynu chłodzącego, zjechałem na pobocze chwile odczekałem i odkręciłem korek zbiorniczka dolałem ok. 1L płynu. Kontrolka zgasła dojechałem ładnie do domu, ale z ciekawości sprawdziłem płyn i okazało się że znów trzeba dolać ok 1L. Sprawdziłem korek oleju i nic na nim nie było tak samo w zbiorniczku nie było widać żeby olej się tam dostawaj, nie kopci na biało. Sprawdziłem termostat otwiera się i jest ładny obieg.
Zauważyłem że płyn wywala przy większym dogrzaniu przez kanalik w zbiorniczku na górze. Pytanie czy to będzie uszczelka pod głowicą czy może pęknięta głowica? A może coś jeszcze innego?
Crissu
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 22:32
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Problem z płynem chłodniczym.

 

Re: Problem z płynem chłodniczym.

Postprzez przemas_91 » 24 sie 2015, o 19:28

sprawdz czy nie podwinela Ci sie uszczelka na korku od zbiorniczka wyrownawczego ani czy nie jest luzna koledze kiedys sie tak jak by zawinela dziwnie i wywalalo plyn ...
Avatar użytkownika
przemas_91
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 01:06
Lokalizacja: Miastko (pomorskie)
Rocznik: 2000
Silnik: 1.9 Tdi AHF
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Problem z płynem chłodniczym.

Postprzez johnypepelos » 26 sie 2015, o 05:45

sprawdź czy po ostrej jeździe masz twarde węże(nie da się ich ścisnąć) a w momencie odkręcania płyn idzie do góry mocno poza zakres max. 2' możesz zaobserwować czy przez korek wlewu płynu chłodniczego widać w nim jakieś pęcherzyki. No i można kupić na alledrogo za parę zł tester do sprawdzania szczelności głowicy/uszczelki, chodzi o sprawdzenie czy w układzie płynu chłodniczego nie ma CO2.
johnypepelos
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 15:07
Lokalizacja: POLKOWICE
Rocznik: 1996
Silnik: AHU
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 8 gości