Problem z odpaleniem

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z odpaleniem

Postprzez wjelonek » 29 sty 2012, o 13:59

Witam

Zaraz na początku tych mrozów ( a z -10 było) stwierdziłem że pojadę do Tesco (jeżdżę naprawdę sporadycznie 3,4 razy w tygodniu małe trasy do 7 km). Wsiadam do auta, wrzucam 1, sprzęgło, kluczyki raz, czekam dwa no i zapalił ale jakoś dziwnie cały się trzepie ciut więcej jak normalnie przygazowałem delikatnie, zdjąłem ręke z kluczyków i w tym momencie zgasł, ojciec mówił czego nie widziałem że z rury poszedł niewielki czarny dym. Za 2 razem jak zapalałem to nawet nie ruszał, nie obracał przekręcałem kluczyk i nic cisza bez reakcji. Jedyne co to jak raz przekręce kluczyk to miga lampka oleju i coś bzyczy więc myślałem że brak oleju, wlałem ale dalej to samo... Myślę może akumulator (ale światła i stacyjka świecą) nie mam jak nałodować czy sprawdzić więc narazie wyjąłem i trzymam w domu, kolega mówi że pewnie paliwo zamarzło, bo faktycznie tankowane z 2 tygodnie temu i jazda na oparach. I moje pytanie co zrobić żeby odpalić ?
wjelonek
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 13:52
Lokalizacja: Bochnia

Problem z odpaleniem

 

Postprzez Franeczek » 29 sty 2012, o 14:18

możliwe że aku sam miałem problemt ostatnio ale jak piszesz że nic nie kręci a wszystko świeci mogą to też być szczotki w rozruszniku sprawdź też i taką możliwość koszt to ok 100 zł jak dobrze pamiętam pozdro ; )
„Co się stanie gdy jadąc z prędkością światła włączysz przednie reflektory?”
Avatar użytkownika
Franeczek
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 12:46
Lokalizacja: Kraśnik
Rocznik: 1993
Silnik: 2.0 2E
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez 1OoOadamOoO1 » 29 sty 2012, o 18:32

kto gazuje diesla jak jest zimny?
przy takich mrozach trzeba troche poczekac

[ Dodano: 2012-01-29, 17:35 ]
ja stawiam na aku sam tez mialem problem z odpaleniem auto stalo tydzien na polu chcialem odpalic i nawet nie jeknąl zaladowalem i smiga :-)
1OoOadamOoO1
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 lis 2011, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Franeczek » 30 sty 2012, o 12:51

no z tym gazowaniem to racja radze przeczytać 10 PRZYKAZAŃ DIESLA ! :d :super:
„Co się stanie gdy jadąc z prędkością światła włączysz przednie reflektory?”
Avatar użytkownika
Franeczek
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 12:46
Lokalizacja: Kraśnik
Rocznik: 1993
Silnik: 2.0 2E
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 31 sty 2012, o 20:44

wjelonek, jak tam golfik ?
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez spallko » 1 lut 2012, o 12:57

Witam

Zaraz na początku tych mrozów ( a z -10 było) stwierdziłem że pojadę do Tesco (jeżdżę naprawdę sporadycznie 3,4 razy w tygodniu małe trasy do 7 km). Wsiadam do auta, wrzucam 1, sprzęgło, kluczyki raz, czekam dwa no i zapalił ale jakoś dziwnie cały się trzepie ciut więcej jak normalnie przygazowałem delikatnie, zdjąłem ręke z kluczyków i w tym momencie zgasł, ojciec mówił czego nie widziałem że z rury poszedł niewielki czarny dym. Za 2 razem jak zapalałem to nawet nie ruszał, nie obracał przekręcałem kluczyk i nic cisza bez reakcji. Jedyne co to jak raz przekręce kluczyk to miga lampka oleju i coś bzyczy więc myślałem że brak oleju, wlałem ale dalej to samo... Myślę może akumulator (ale światła i stacyjka świecą) nie mam jak nałodować czy sprawdzić więc narazie wyjąłem i trzymam w domu, kolega mówi że pewnie paliwo zamarzło, bo faktycznie tankowane z 2 tygodnie temu i jazda na oparach. I moje pytanie co zrobić żeby odpalić ? ------
----------------
POD KIEROWNICĄ MASZ OSŁONĘ(OBOK STACYJKI),WEŚ JĄ ODKRĘĆ I KOSTKI POSPRAWDZAJ I PODOCISKAJ -A PROBLEM ZNIKNIE....

POZDRAWIAM
spallko
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 wrz 2011, o 09:36
Lokalizacja: Ujazd

Postprzez slawek5t » 2 lut 2012, o 17:40

Było to pytanie do autora tematu :D

spallko, nie wiem czemu zacytowałes to :D
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości