Problem z odpalaniem jak ciepły

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z odpalaniem jak ciepły

Postprzez karolulewicz » 7 lis 2012, o 01:39

Witam mam nie typowy problem z moim golfem silnik 1.9 D .Polega on na tym że auto jak ciepłe jak postoi z 5 minut to cienżko odpala ok 4 sekundy kręcenia .Jak zimny pali ok .Na początek zmieniłem odł.czujnik tem .auto odpaliło na dotyk więc go wymieniłem ale to nic nie dało .Postanowiłem zamontować w kabine włącznik grzania świec po jego wciśnieciu jak ciepły pali ok .Następnie dałem nowe filtry paliwa i powietrza nie pomogło .Założone zostały nowe końcówki wtrysków zmieniony rozrusznik i nadal problem , paliwa mi sie nie cofa .Ostanio kupiłem okazyjnie od wujka silnik taki jak mój na którym przed kupnem jeździłem i palił bardzo dobrze .PO zamontowaniu go do mojej ramy nadal mam ten sam problem pomimo innego silnika .Silniki obydwa zdrowe nie biorą oleju nie kopca ani nie ubywa płyn przy mrozach palą ok.Za pomoc wielkie dzięki .Zaznaczam że jak wcisnę przycisk co mi grzeje świece odpala na strzała . ;-) ;-)
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek

Problem z odpalaniem jak ciepły

 

Postprzez pietrasiak2 » 7 lis 2012, o 08:53

Moim zdaniem świece nie równo grzeją i jak potraktujesz dłużej go grzaniem pali od strzała. Sprawdzałeś przekaźnik , połączenia elektryczne,oraz świece?
Kiedyś tak miałem z fordem i podobny problem był , zapłon itd nawet taki myk zrobiłem jak Ty z podgrzewaniem i zawory jednokierunkowe zakładałem cuda . W końcu wymieniłem półroczne świece i problem znikł :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez karolulewicz » 7 lis 2012, o 18:28

Powiem tak przekaźnik zmieniałem nic nie dało prąd na świece dochodzi .Swiece raczej dobre po jak zimny pali dobrze nic nie szarpie itd.A powiedz mi przecież jak silnik ciepły 90 stopni to mu nie potrzebne świece żarowe do rozruchu , więc jaki to ma wpływ .Ale dzieki za pomoc

[ Dodano: 2012-11-14, 22:15 ]
Problem rozwiązany przestawiłem kąt wtrysku i teraz jest bardzo dobrze .
;-) :lol: :mrgreen:
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości