Problem z obrotami

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z obrotami

Postprzez vvafel » 17 paź 2012, o 10:25

Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem ze mój golf 3 1.9 td ma problem z obrotami po odpaleniu na zimnym tzn miał zawsze około 100-500 po chwilowej jeździe wszystko wracało do normy :-)

Teraz się ten problem pogłębił i potrafi złapać takie obroty po dłuższej jeździe np kiedy stoję na światłach, nieraz się trzęsie wtedy daje mu ssanie żeby nie zgasł, nieraz nawet zgaśnie, dodam jeszcze ze często mam problem z odpaleniem.

Pozdrawiam :-)
vvafel
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 23:23
Lokalizacja: Gdansk

Problem z obrotami

 

Postprzez k0la » 17 paź 2012, o 13:00

Dawka za uboga , może kąt wtrysku. Jaki dym z wydechu leci ?
Równo chodzi jak dodasz gazu czy nim rzuca ?
Bo jesli chodzi o trzepanie silnika na niskich obrotach jak jest zimny to norma w aaz
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Postprzez vvafel » 17 paź 2012, o 16:45

Jak go krece rano to leci z rury biały dym pozniej lapie lapie powoli aż złapie:D
Jak mu dodam gazu to chodzi równo, nawet jest dynamiczny, chyba że ma te 400 obrotów to wtedy jest chwilowy mul.
vvafel
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 23:23
Lokalizacja: Gdansk

Postprzez k0la » 17 paź 2012, o 18:02

400 obrotów to jest conajmniej 2x za mało, panewki mogą Ci paść
podkręć obroty minimalne na biegu jałowym a jak to nie pomoże to podkręć dawke wtrysku
kąt wtrysku jest ok ? wtryski nie leją ?
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Postprzez vvafel » 18 paź 2012, o 00:14

Dzisiaj odpalił już normalnie i po dłuższej jeździe było wszystko ok tylko na początku było te 400 obrotów, na pompie podkręciłem śrubę i mam na jałowym przed tysiącem, skrajny prawy wtrysk jest tak jakby cały czas mokry na dole. A o kacie nie mam pojęcia.
vvafel
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 23:23
Lokalizacja: Gdansk


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości