Problem z Mocą 1.9 TDI

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z Mocą 1.9 TDI

Postprzez CrazyDriver » 1 kwi 2014, o 19:02

Witam, mam problem z mocą 1.9Tdi 90km raz idzie jak głupi, raz wcale, na zimnym silniku sprawdzałem to idzie elegancko na wszystkich biegach, na 1 aż dym idzie z opon, jak się tylko rozgrzeje (nie zawsze) ma pod górkę, na 5 biegu czuje ze to nie to samo, za wolno przyspiesza, miałem taka akcje ze jechałem przez zabudowany 60km/h na 4 biegu, za znakiem od razu but bez redukcji i polo 1.4 mnie bierze, redukcja na 3 i to samo, slimaczy się a lekka górka tylko była. Dziś tez cisnąłem przez pewien kawałek 150km/h przychamowałem lekko do 140km/h po czym but znowu i zauważyłem we wstecznym lusterku ze jest za mną niebieski dym :-o gdy zwolniłem do 100km/h i utrzymywałem taka prędkość dymu nie było wcale, dodam ze oleju mi nie łyka, od wymiany do wymiany ok. 100ml brakuje, ale to tylko wtedy kiedy mu deptam przez wiekszość przejechanych km. znowu jak go wezmę na każdym biegu zaczynając od 1 i depczać do 4tyś obr. zaczyna czuć taka jakby spalenizna(jakby sie olej smazyl na silniku) ale wycieków nie ma, nie zauważyłem nic. i następny problem, zmieniłem tarcze z klockami w tamtym tyg, na nowe, wyczyściłem piastę do gołego metalu fleksem wyczyściłem zacisk etc, dziś dotknąłem tarczy palcem i oparzyłem go, przykładam obecnie do lodu hehe, tarcze są niesamowicie gorące, płynu hamulcowego nie pobiera? Może to wszystko się ze sobą wiąże, z góry dzięki za rady. Pozdrawiam


P.S auto nie ma błedów i nie wpada w stan awaryjny, jak Palio wcześniej pytał czy auto idzie na 4 biegu do 120km/h, ono na 4 idzie więcej nawet, na 3 idzie do 110, dopóki jest zimny , po rozgrzaniu za ciepło mu? sam już głupieje... Pozdro chłopaki.

Ortografia
Gesiu_15
Ostatnio edytowano 1 kwi 2014, o 19:54 przez CrazyDriver, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
CrazyDriver
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 lis 2013, o 10:39
Lokalizacja: Ostróda

Problem z Mocą 1.9 TDI

 

Postprzez Pozor » 1 kwi 2014, o 20:02

No to zastanów się czy czasem nie dawałeś mu na zimnym w ogień :hyhy: Jeżeli tak to koniecznie sprawdź ciśnienie sprężania, ciśnienie oleju , zobacz czy dolot nie jest mokry od oleju (spocony może być) Jeżeli wszystko ok to zobacz stan wszystkich panewek czy którejś nie przytopiło (jak w moim przypadku :wstyd: ) Prawdopodobnie pierścienie puchną i kleszczą silnik , ja tak miałem w motorku :-) że na zimnym wszystko super ale jak się rozgrzał to 50 km max. jeżeli chciałem więcej to jakby go dusiło coś
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez CrazyDriver » 6 kwi 2014, o 23:02

Pozor, Nie nie, on w miare sie zbiera, dolot sprawdzalem :/ w tych rurach od IC stal olej, skad on jest? co moze sie dziac w IC i w EgR? zdjelem tylko rury, wyczyscilem, nie wiem od czego zaczac, pozatym jak mu depne na zimnym to kopci, az zderzak musze pucowac hehe.
Avatar użytkownika
CrazyDriver
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 lis 2013, o 10:39
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez Pozor » 7 kwi 2014, o 08:20

jeżeli będzie lekko przypocony znowu od oleju to się nie przejmuj bo to jest od odmy i jedynie Oil Catch Tank załatwi sprawę. Wtryski sprawdzałeś czy nie leją ??
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości

cron