Problem z dobrzewaniem :/ SDI

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z dobrzewaniem :/ SDI

Postprzez Adziu98 » 15 gru 2016, o 15:16

Jestem tu nowy Panowie potrzebna pomoc, chodzi mi o dogrzewanie silnika. Posiadam golfa 3 1.9 sdi i od kad przyszły chłodniejsze dni mam problem z dogrzewaniem mojego silnika. Gdy jade temperatura nie wzrasta wyżej niz 75 stopni, to max jak jade. Gdy samochód stoi w miejscu wszystko jest fajnie zagrzeje sie do 90 stopni i wiatrak chodzi i wtedy skacze 85-90 stopni. Wymieniłem termostat firmy delphi i nic nie dało teraz wziuciłem termostat FEBI porzadnie odpowietrzyłem i dalej to samo. Dodam jeszcze ze wszystkie węże sa całe bo sprawdzałem nagrzewnica cała dobrze chodzi chłodnica także cała a pompa wody jakos niedawno takze była wymieniana.
Adziu98
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 gru 2016, o 15:05
Rocznik: 1993
Silnik: 1.9 SDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Problem z dobrzewaniem :/ SDI

 

Re: Problem z dobrzewaniem :/ SDI

Postprzez przemo1251 » 27 gru 2016, o 22:29

Z termostatami jest loteria, ja gdy wymieniałem kupiłem wahlera (wtedy jeszcze miały metalowy korpus http://www.fotem.pl/data/mini/male_896ec37ae6895c52afc2cc28295.jpg ). Może jeszcze być Vernet.

Najlepiej: woda, termometr i sprawdzamy termostat przed montażem.
przemo1251
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 21:16
Lokalizacja: Pukinin

Re: Problem z dobrzewaniem :/ SDI

Postprzez ssiiwwyyy » 15 sty 2017, o 10:20

Siemka polecam jak na razie sprawdzić termostat w domu daj go do wody i gotuj zobacz kiedy się otwiera. A masz osłonę dolną na silnik polecam trochę ciepła zostaje no i oczywiście kartonik przed chłodnice
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości