Problem z 1,9tdi 90 km pomocy

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z 1,9tdi 90 km pomocy

Postprzez Moro » 19 lut 2013, o 22:13

Witam posiadam golfa 1.9 tdi 90km 1hz i mam taki nietypowy problem,otóż gdy auto jest zimne to jest wszystko ok jednak gdy rozgrzeje się i wyłączę silnik i po chwili odpalę to jest inaczej nie chodzi chyba turbo nie słychać przekaznika który tyka po przebiciu ponad 2000 tyś obrotów max prędkość to 120 km\h na vag-u wyskakuję błąd o zaworze w pompie paliwa i gdy odpalam podbija obroty do 2 tyś , jednak ciekawostka gdy odłączę czujnik temperatury .(4-piny) i odpalę znowu jest wszystko dobrze .Czujnik zmieniałem na oryginalny vw i kostka stacyjki też nowa proszę o pomoc .
Moro
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 21:05
Lokalizacja: WPR

Problem z 1,9tdi 90 km pomocy

 

Postprzez slawek5t » 20 lut 2013, o 01:31

Moro napisał(a):nie słychać przekaznika który tyka po przebiciu ponad 2000 tyś obrotów

Prawidłowo. Tylko na zimnym będzie pstrykał (dogrzewanie komory spalania świecami żarowymi).
Co do tych 120kmh to pewnie auto łapie tryb awaryjny. Dobrze by było gdybyś podał kod błędu ... a jeszcze lepiej gdybys dodatkowo zrobił logi dynamiczne.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Moro » 20 lut 2013, o 19:35

Tak tylko chodzi mi o to że pstryka przekaźnik ten chyba od turbo jeśli odłączę czujnik temperatury to działa normalnie na każdym biegu słyszę że przekaźnik chodzi ale to mnie tak nie razi ponieważ gdy podłączę ten czujnik i rozgrzeje auto i zgasze to po ponownym odpaleniu odrazu wskakuje na 2000 tys\obr po czym ustawia na 900 i auto nie mam mocy tak jakby turbo nie chodziło w błędach pokazuje nic oprócz zaworu w pompie paliwa ten na jednym kabelku .Z tego co się orietuje to albo bym nie odpalił auta albo bym nie zgasił jakby był uszkodzony ten zawór .Jakieś dziwne czary nie mam już siły do tego więc proszę o jakiekolwiek podpowiedzi czujnik tem jest na 100% sprawny przemieniałem od kolegi i jest to samo gdy sprawdzałem na włączonym czujniku to przy odpaleniu idzie prąd na ten zawór jednak gdy przekręcam na rozruch to na moment zanika czy to normalne ??

[ Dodano: 2013-02-21, 18:53 ]
Po problemie wymieniłem zawór przy pompie i wszystko śmiga bez problemu :-D za wszelką pomoc dziękuję .
Moro
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 21:05
Lokalizacja: WPR


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości