Problem

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem

Postprzez Kapral69 » 30 maja 2013, o 13:03

Witam, jestem nowy na forum i miałem mały dylemat gdzie umieścić moje zapytanie. Otóż niedawno nabyłem Golfika 1.9 TD 1994r. Rozważam umycie swojego silnika i np. ocenić gdzie cieknie i wymienić uszczelki. Słyszałem że dobrym środkiem do tego jest K2 Akra do mycia silników. Pytanie do użytkowników jak ogólnie ten zabieg wygląda :P, jak Wy go stosujecie, mianowicie jak zabezpieczacie kable itp.
Kapral69
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 12:40
Lokalizacja: Wałbrzych

Problem

 

Postprzez Raccoon » 30 maja 2013, o 22:17

Osobiście to wyciągam akumulator, przykrywam alternator jakims woreczkiem... następnie leje środek do mycia silnika, chwile czekam i płukam wodą pod ciśnieniem, potem jeszcze raz środkiem i znów wodą. Później sprężarką przedmuchuje kable, ewentualnie jak jest gorąco to daje mu wyschnąć. Nigdy problemów nie miałem po umyciu czy to diesel czy benzyna.
Raccoon
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 gru 2012, o 20:11
Lokalizacja: Piła

Postprzez Kapral69 » 30 maja 2013, o 23:03

Dzięki za podpowiedź :D W słoneczny dzień chce go na karcher zabrać. Spryskać tym środkiem, przepłukać wodą i przetoczyć gdzieś obok aby wysechł. Tylko bałem się czy woda pod ciśnieniem kabli nie uszkodzi :P
Kapral69
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 12:40
Lokalizacja: Wałbrzych


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości