Problem po zmianie wymianie rozrządu (Pomocy)

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem po zmianie wymianie rozrządu (Pomocy)

Postprzez PewienPan » 11 lip 2015, o 18:10

Siema. Mam problem, dość duży. Robiłem generalny remont silnika, i również zmieniałem cały rozrząd. Po wymianie myślałem, że wszystko ok, ledwo odpalił a jak odpalił to było kupę białego dymu, i strasznie dziwna praca, nie trzymanie obrotów, a bez dodania gazu od razu gaśnie, i straszna głośna praca. Ustawiłem wszystko na znaki jak trzeba, sprawdzałem po kilka razy, i definitywnie rozrząd jest ok ustawiony. Silnik to 1.9TD(GTD) 55kw 75km 94r. Jestem w miarę doświadczony, wymieniałem już tyle rozrządów i nie było takiego czegoś.. Może kąt wyprzedzenia wtrysku? Dodam, że po zgaszeniu przewód paliwowy który odchodzi od pompy z automatu robi się pusty, a jak się cudem odpali to w przewodzie do pompy jest powietrze. Pompa odpada bo była cała robiona (z głowicą w środku), i przed zmianą rozrządu wszystko na dotyk.. Proszę o szybką pomoc. Dzięki.
PewienPan
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 11:41
Rocznik: 94
Silnik: 1.9 TD GTD
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Problem po zmianie wymianie rozrządu (Pomocy)

 

Re: Problem po zmianie wymianie rozrządu (Pomocy)

Postprzez krzyś » 12 lip 2015, o 07:21

Czy remont silnika i pompy robiłeś w tym czasie co zmiana rozrządu,bo tak trochę nie jasno. Skoro praca silnika jest twarda znaczy ,że za bardzo jest przyspieszony zapłon dodatkowo jeśli widzisz, że w przewodzie paliwowym jest powietrze wskazuje to na nieszczelność jakąś, więc musisz usunąć ten problem.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Problem po zmianie wymianie rozrządu (Pomocy)

Postprzez PewienPan » 14 lip 2015, o 13:19

Przestawiłem zapłon, i jest średnio. Dokładnie, pali ale nie z zęba(nic nie szkodzi) najgorsze jest, że silnik jest głośny jak ruski czołg. Na luzie jest 900obrotów, ale silnikiem telepie. Nie da się jeździć bo jest tak głośny, pobawię się jeszcze tym zapłonem a jak nic nie da to jadę do serwisu..
PewienPan
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 11:41
Rocznik: 94
Silnik: 1.9 TD GTD
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości