Poranne chwilowe skakanie obortów...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Poranne chwilowe skakanie obortów...

Postprzez Soosexy69 » 31 gru 2012, o 18:31

Witam wszystkich.Mam mały problem z moim AAZ-tkie...a dokładnie po długi staniu w garażu (całą noc) rano jak odpale golfine bez przyspieszenia zapłonu(ssania) przez 3-5sec silnik skacze na niskich obrotach miedzy 500 a 900 a po chwili praca silnika wraca do normy...dodam iż podczas tego telepania kopci na szaro i potem przestaje ...
Moj pomysł to zapowietrzanie się...
Mogą być to na przykład wtryskiwacze? Gdyż pierwszy jest trochę opocony a reszta sucha jak pieprz...dodatkowo z odpowietrznika LDA też jest mokry od ropki...
Jakieś pomysły Panowie co może być powodem?
Po sylwku zamierzam wrzuci zaworek zwrotny na dolocie za filtrem co powie mi że pompa LDA nadaje się do regeneracji...
Soosexy69
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 20:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Poranne chwilowe skakanie obortów...

 

Postprzez kostek678 » 31 gru 2012, o 19:27

mam to samo ,prawdopodobne to wina wtrysku lub nieszczelności w układzie , coś pokombinowałem i przestało ale ostatnio kupiłem nową pompę :-) i mam prawie to samo . :-)
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez Soosexy69 » 31 gru 2012, o 19:29

a miałeś nieszczelną pompe?cofało się paliwo?
kosztowna naprawa trochę ...nowa pompa..:(
wolałbym założyć zaworek zwrotny..
Soosexy69
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 20:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez witboy » 31 gru 2012, o 20:56

NIE NO ludzie od tego jest przyspieszac aby po nocy z niego korzystac jak cieply jest silnik to spoko nie trzeba ale z rana? tak zakatujecie silnik a pozniej sie dziwic ze cos sie dzieje z aaz
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Soosexy69 » 1 sty 2013, o 12:57

czyli rozumiem kolego jak odpala od "strzała" rano na przyspieszeniu zapłonu to wszystko jest w porządku?
Soosexy69
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 20:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez witboy » 1 sty 2013, o 14:07

no a od czego on jest? wlasnie zeby bylo wszystko w porzadku bo tu niema elektroniki to ktos o tym musi zadecydowac ze ma byc tryb ala ssania i po chwili go wylaczyc krotszej czy dluzszej w zaleznosci jaka temp na zewnatrz i jak dlugo stal samochod, ja ssanie mam wlaczone ok 1 min zawsze i potem jest ok, bardzo nie telepie ale zawsze ssanie tak stosowalem i nigdy nie bylo problemu
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 1 sty 2013, o 22:17

To tak jakby włożyć zużyty akumulator i sie dziwić że nie zapala zimą :)

W swoim mam tak że bez grzania świec nie zapala z pół obrotu tylko dopiero po ok 4 sekundach, czemu ? ? :D (z rana gdy mroźno) :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 20 gości