POMPA WTRYSKOWA golf 3 1,9tdi 90km

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

POMPA WTRYSKOWA golf 3 1,9tdi 90km

Postprzez mike30 » 4 lut 2012, o 01:03

witam panowie mam prosbe !!!!! tzn moja bryczka cieżko odpalała taz kichała jasnym niebieskinm dymkiem . zrobiłem tak regulacja wtrysku oki wymiana swiec oki dodanie zaworku by sie nie cofała ropa oki i nadal kopci mechanior powiedział ze do wymianki pompa wtryskowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tu mam pytanko posiadam goferka 1996 3d 1,9tdi 90 km 59 kw klima elektryka bon dzowi wersia z jakim oznaczeniem pompy wtryskowej mam szukać dzis mam mozliwosc zakupic pompe wtryskową wraz z wtryskami o nr bosh 028 130 109h a wtryski 028 130 201 czy ten zestawik mi podejdzie czy musze szukać innej pompy ....może ktos z was mial taki problem a dowiedziałem sie ze do disselków jest kilka rodzai oznaczen pomy wtryskowej o innym nr . a nie chce wydac kasy w błoto.... czekam na porade ....
mike30
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 11:01
Lokalizacja: Piaseczno

POMPA WTRYSKOWA golf 3 1,9tdi 90km

 

Postprzez kryhaziom » 4 lut 2012, o 13:59

kolego, podaj kod silnika, bo ta pompa co podałeś numer jest najprawdopodobnie z 1Z a u Ciebie może być już AHU lub ALE.
Druga sprawa to ja bym nie zmieniał pompy tylko szukał przyczyny w uszczelniaczach lub turbo. Niebieski dymek to spalanie oleju.
Jak już bardzo chcesz zmienić pompe to pakuj od AFN i do tego wtryski od AFN i będzie trochę lepiej jechał golfik. :-)
Ogólnie przy szukaniu pompy zwracaj uwagę na wtyczke bo były chyba dwa rodzaje
Avatar użytkownika
kryhaziom
Badacz tematu
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:31
Lokalizacja: jelenia gora

Postprzez mike30 » 4 lut 2012, o 17:52

witam ponownie byłem u mechaniora i okazało sie ze mam ozn 1z tak wskazywało na osłonie od paska i raczej ta pompa podejdzie tym bardziej ze zalezało mi bym zakupił odp a nie inną bo róznią sie trybami mocowaniem i cos tam zbytnio sie nie znam a pompee wraz w tryskami o nr bosh 028 130 109h a wtryski 028 130 201 zakupiłem za 350 stówki od dziadziusia gdzie mu poległ rozrząd bo zle zrobili a pompe i wtryski miał po regen wiec mi sie wydaje ze złapałem okazjie .... a co myslicie o tym zest pompy i wtrysków to standart czy jakies lepszejsze bo ja na tym sie nie znam pozdrawiam
mike30
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 11:01
Lokalizacja: Piaseczno


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości