Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TDI

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TDI

Postprzez grzankers » 12 lis 2016, o 20:24

Witam. Nie wiem czy w odpowiednim dziale się o to pytam ale na googla i innych serwisach nie mogę znaleść odpowiedzi.
A więc po puszczeniu gazu ( na biegu i biegu jałowym) silnik się trzęsie, kierownica i ogólnie całą budą czuć trzęsienie.
I na zimnym silniku i na ciepłym. Nic od dawana nie było remontowane w silniku bo tego nie wymagał.
Jedynie zawieszenie jest do roboty (amortyzatory, tuleje na wachaczu, klocki hamulcowe) więc to napewno nie przez zawieszenie bo je już od dawna mam do roboty a to mam w sumie od dziś. Poduszki to też nie są bo poduszki raczej samochód trzęsie przy ruszaniu a to jest trzęsienie a bardziej drżenie dość mocne. Również silnik dziewnie chodzi, nie jest to normalny klekot diesla tylko takie równomierne stukanie.
Wiadomo i tak odwiedze mechanika ale musze najpierw sie dowiedzieć co to możę być bo może uda mi się to samej naprawić i musze się przygotować na jakie koszta znów się naraże.
Dziękuje za normalne odpowiedzi. każdy jakiś trop się przyda. bym mogła sama poszukać przyczyny ale najpierw musze wiedzieć gdzie jej szukać.
I czy to może być ze auto pracuje na 3 cylindry i nie ma jednego gara?? :/

Pozdrooo :/
<b>Ajć</b>
Avatar użytkownika
grzankers
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 10:11
Lokalizacja: Liniewo

Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TDI

 

Re: Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TD

Postprzez fuqet1 » 13 lis 2016, o 00:06

Jak trzesie buda i kierownica to wg mnie poduszki silnika i skrzyni biegow do wymiany. W szczeholnosci jak jest to diesel , tam wibracje sa duzo wieksze niz w bezyniaku.
Co do klepania w silniku czesta przypadloscia sa hydrauliczne popychacze zaworowe tzw szklanki ale mozliwosci jest wiecej tzn urwany zawor panewki itd itp. Ale to juz sa ekstremalne przypadki
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TD

Postprzez grzankers » 13 lis 2016, o 15:49

Nie potrzebnie narobiłam hałasu. Dziś dokładnie zajrzałam pod maskę i pod samochód. I jeśli się nie mylę to nie ma jednej śruby tam gdzie poducha łączy się z silnikiem ( tak prostymi słowami, nie wiedziałąm jak to opisać) Ale dokładnie w poniedziałek potwierdzi to mechanik.

Byłam przekonan ze to jest brak jednego gara ale samochód jeżdzi normalnie i z normalną mocą.

I zapomiałam. Strasznie go sciaga w lewą stronę, gdy puszcze kierownice on automatycznie leci na lewo.
<b>Ajć</b>
Avatar użytkownika
grzankers
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 10:11
Lokalizacja: Liniewo

Re: Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TD

Postprzez krzyś » 13 lis 2016, o 16:15

[quote="grzankers"]
Jedynie zawieszenie jest do roboty (amortyzatory, tuleje na wachaczu, klocki hamulcowe) więc to napewno nie przez zawieszenie bo je już od dawna mam do roboty

Może tu jest przyczyna ściągania w lewo? I od tego bym zaczął a potem szukał dalej. :mrgreen:
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TD

Postprzez grzankers » 13 lis 2016, o 16:28

Przyczyną ściąganie w lewo napewno nie są amortyzatory ani tuleje bo je do roboty mam od ponad roku. A dotąd nic takiego się nie działo z nim. Jedynie ściągało delikatnie w prawo ale podejrzewam że to przez zbieżność bo nie mam jej ustawionej
<b>Ajć</b>
Avatar użytkownika
grzankers
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 10:11
Lokalizacja: Liniewo

Re: Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TD

Postprzez krzyś » 13 lis 2016, o 16:40

Skoro pozrywane tuleje wahacza nie mają wpływu na prowadzenie auta oraz brak zbieżności to ja nie pomogę może inni eksperci z forum pomogą.. skoro coś się dzieje to trzeba wjechac na kanał podnośnik i ocenić stan zawieszenie może przez ten czas(pół roku) coś doszło do wymiany co ma wpływ na ściąganie auta w lewo.. a może powietrza w lewym kole za mało? nikt przez internet nie postawi diagnozy co najwyżej może akurat trafić że to to.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pomóżcie kobiecie. Trzęsie się po puszczeniu gazu 1,9 TD

Postprzez grzankers » 13 lis 2016, o 18:23

Ja prosiłam tylko o podpowiedz w sprawie czy moga to robic cylindry czy poduchy. Nie chce wiedziec czemu on sciaga w lewo. podałam tylko objawy które aktualnie znalazłam w aucie.
<b>Ajć</b>
Avatar użytkownika
grzankers
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 10:11
Lokalizacja: Liniewo


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości