POMOCY Panowie moj TD nie chce odpalic

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

POMOCY Panowie moj TD nie chce odpalic

Postprzez damvs » 28 sty 2012, o 14:35

Witam Panowie Koledzy i proszę o pomoc. Co się spiepszyło że fury nie odpaliło: nie jest to wina akumulatora bo już wszystkimi możliwymi sposobami próbowałem go odpalić i nie daje rady(zostaje tylko zapiąć line i zaciągnąć ale to ostateczność), jest bańka powietrza w tym przezroczystym wężyku co idzie do pompy czyli się gdzieś zapowietrza ale jak nim kręciłem jeszcze parę dni temu to odpalał- ciężko ale odpalał- a teraz pokręcę ze dwa trzy razy i jest takie coś że rozrusznik kręci ale go wybija tak jakby elektromagnes już go nie trzymał i nie idzie odpalić. co to może być? Owy elektromagnes czy bendix czy jeszcze może coś innego. Proszę o rady bo w poniedziałek chce go odstawić do mechanika i nie chciałbym żeby mnie skasował masakrycznie. Jak coś nie jasno napisałem to będę wyjaśniał. Aaa i czy może się coś stać jak go zaciągnę? Proszę o pomoc i z góry dziękuje za wszelkie rady.
damvs
 

POMOCY Panowie moj TD nie chce odpalic

 

Postprzez slawek5t » 28 sty 2012, o 14:40

Czyli rozrusznik nie napedza silnika ?
Jesli tak to nawet sam to zrobisz :)
Trzeba wyjąć rozrusznik i przeczyscić wszystko w srodku.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez damvs » 28 sty 2012, o 14:43

generalnie chodzi o to że jeszcze parę dni temu tak jak pisałem w poście kręcił normalnie a teraz przekręci silnikiem ze dwa trzy razy i wyskakuje a nie odpala.
damvs
 

Postprzez Matiuas » 28 sty 2012, o 14:51

damvs napisał(a):wyskakuje a nie odpala.

jest teraz bardzo zimno = większe opory przy rozruchu bo olej gęstnieje i dlatego rozrusznik nie daje rady, zrób jak kolega slawek5t, radzi, przy okazji pooglądaj rozrusznik w jakim jest stanie
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez damvs » 28 sty 2012, o 14:54

rozrusznik wymieniony na nowy 2 lata temu wiec nie powinno się z nim nic stać od tamtego czasu. ale wykręcę i pooglądam czy wszystko jest ok. a jeśli by to nie pomogło to co wymienić? automat, bendix?
damvs
 

Postprzez marcinkoz2910 » 28 sty 2012, o 15:52

na pewno masz coś z rozrusznikiem trzeba go wyjąć i naprawić

ja podczas naprawy rozrusznika wymieniam wszystko: bendix, elektromagnes, szczotki i tulejki

[ Dodano: 2012-01-28, 14:53 ]
damvs napisał(a):rozrusznik wymieniony na nowy 2 lata temu wiec nie powinno się z nim nic stać od tamtego czasu.
no nie powinno a jednak

zależy co tam włożono czy nową podróbę czy regenerowany oryginał
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez damvs » 28 sty 2012, o 17:20

marcinkoz2910 a zakładając twoja opcje to ile gotówki się pozbędę z portfela?? mechanik który wymieniał to powiedział że oryginał boscha. dałem 350 wtedy. myślę że teraz będzie mniej niż w tedy
damvs
 

Postprzez marcinkoz2910 » 29 sty 2012, o 22:00

ja zapłaciłem jakieś 200zł na gotowo ale sam sobie robiłem wszystko
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez damvs » 30 sty 2012, o 21:11

fura stoi u mechanika. jutro będzie dzwonił i przedstawiał listę rzeczy które będzie robił. a mam takie pytanie: czy to normalne że po odpaleniu na tzw. "popych" silnik chodził jak w traktorze? tzn. strasznie budą telepało jak zszedł na jałowe obroty.
damvs
 

Postprzez blabson » 30 sty 2012, o 21:21

na popych i na za zaciąg diesla nawet bym nie próbował bo przeskoczy pasek i można się domyśleć co dalej
blabson
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez damvs » 30 sty 2012, o 21:25

no to ja zaciągnąłem i jest jak jest. źle??
damvs
 

Postprzez slawek5t » 31 sty 2012, o 18:23

No jesli teraz nim telepie to mogł rozrząd się przestawić na pasku.
Jeszcze troche przeskoczy i narobi dużych szkód. Uważaj
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości