po zapaleniu wylewa sie plyn chlodniczy

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

po zapaleniu wylewa sie plyn chlodniczy

Postprzez Tomasz Ślazyk » 29 mar 2008, o 00:42

Golf III TDI 110 PS

Golf sprowadzony miesiąc temu z niemiec, wszystko działało super dopóki nie rozerwało węża od układu chłodzenia. (mały składający się z 3 elementów połączony trójnikiem) Węża zamówiłem w serwisie VW, wąż zmieniony, płyn także z serwisu po przejechaniu 1000 km to samo. Zimny samochód po zapaleniu chodzi 10 sekund po czym wylewa się cały płyn chłodniczy. Rozerwany jest ten właśnie wymieniony (oryginalny serwisowy) wąż. Proszę o pomoc, jakieś sugestie. Kompletnie nie rozumiem co może być grane, zwłaszcza że usterka nastąpiła gdy samochód był zimny, więc nie było żadnego ciśnienia ani nic.
Ostatnio edytowano 29 mar 2008, o 09:37 przez Tomasz Ślazyk, łącznie edytowano 1 raz
Tomasz Ślazyk
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2008, o 20:52
Lokalizacja: Limanowa

po zapaleniu wylewa sie plyn chlodniczy

 

Postprzez piotr0488 » 29 mar 2008, o 02:19

a moze ci woda zamarzla w wezu.. czy miales plyn... bo jak miales wode i przymroziolo i rozerwalo...
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Tomasz Ślazyk » 29 mar 2008, o 18:26

już znalazłem odpowiedź:) mam nieszczelność w pompie wtryskowej, na wolnych obrotach ropa kapie dokładnie na trójnik, miejsce gdzie pękał mi wąż i to chyba powoduje że robi on się bardzo słaby. . Narazie zrobiłem to prowizorycznie i "uszczelniłem" pompe. A w środę na warsztat i zrobi się to fachowo. MAM NADZIEJĘ ŻE TO WŁAŚNIE BYŁA PRZYCZYNA!!! wszystkim zainteresowanym dziękuje.
Tomasz Ślazyk
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2008, o 20:52
Lokalizacja: Limanowa


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości