Pluje olejem...

Sklep meblowy Sklepzakpol.pl oferuje różne meble np. skórzane, tapicerowane, wypoczynkowe, pokojowe i inne w niskich cenach !
sklepzakpol.pl
Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Pluje olejem...

Postprzez Maniek » 26 lut 2012, o 12:47

Witam kiedyż słyszałem opinie że przy silniku 1.9TDI 90KM jak się odkręci korek wlewu oleju podczas pracy silnika to nie powinien pluć olejem.Wczoraj postanowiłem sprawdzić u mnie ,otóż jest tam że jak odkręciłem to silnik trochę zmienił głos pracy i zaczął tak pluć kroplami oleju.Proszę Was jako miłośników oraz specjalistów w tek dziedzinie o pomoc czy to jest naturalne czy to oznaka czegoś poważnego ?pozdrawiam
Maniek
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:59
Lokalizacja: Limanowa

Pluje olejem...

 

Postprzez paxstor » 26 lut 2012, o 13:07

Maniek, pluł ci bo wałek rozrządu się kręcił to normalne :)
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

...

Postprzez Maniek » 26 lut 2012, o 13:10

Tak wiem tylko generalnie chodzi mi o tą zmianę głosu czy to jest normalne w dieslu?Dodam że silnik ma przelatane 276tys.
Maniek
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:59
Lokalizacja: Limanowa

Postprzez AdiK__ » 26 lut 2012, o 13:13

paxstor, kto CI takich bajek naopowiadał? Nie powinien pluć poprzez pokrywę zaworów. Sprawdź czy nie masz oleju w płynie chłodzącym. Odkręcisz korek zbiorniczka wyrównawczego jak będą oczka oleju to szykuj się na uszczelke pod głowicą.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

....

Postprzez Maniek » 26 lut 2012, o 13:56

Czyli coś poważniejszego tak?Dodam że czasem słyszę takie jakby stuki (tak jakby zaworów) podczas jazdy a czasami chodzi elegancko.Popatrze dzisiaj na ten płyn i napisze wieczorem.
Maniek
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:59
Lokalizacja: Limanowa

Postprzez paxstor » 26 lut 2012, o 14:28

AdiK__, pisze to co sam widziałem, chyba ze jest ta plastikowa osłona to wtedy nie powinno bo nie ma jak, miałem już 4 samochody i w każdym chlapało na ciepłym, no oprócz tego co mam bo ma ten plastik no chyba że, komuś wali olej nawet jak ma osłonę to zgodzę się z tobą

[ Dodano: 2012-02-26, 13:38 ]
Specjalnie poszedłem sprawdzić w astrze cupe i na ciepłym chlapie z pod korka i dźwięk też się zmienia... nie wiem jak jest w dieslu bo nigdy nie miałem :P

Maniek, widać wałek jak odkręcisz korek??
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez AdiK__ » 26 lut 2012, o 15:28

W życiu się nie spotkałem z plującym olejem przez pokrywe chyba że silnik był dojechany. Dlatego tak napisałem. Mam na podwórku moje tdi ojca td i jeszcze w passacie b3 1.8 112km i w żadnym z tych samochodów nie pluje olej przez góre. Na prawdę to nie jest dobry znak.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez paxstor » 26 lut 2012, o 15:35

AdiK__, Nie wiem czym to się ma, u mnie w golfie też nie pluje ale to dlatego ze ma ten plastik pod pokrywą, a ten plastik jest właśnie do tego ze jak odkręcisz korek to żeby nie chlapało, w innych jak tego nie ma i wszystko pracuje to właśnie lecą krople oleju (chlapie) po coś jest ta plastikowa osłona :)
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez K@mil » 26 lut 2012, o 15:49

paxstor, ma rację w niektorzych golfikach po odkreceniu korka jest osłona :) i dlatego nie chlapie olejem :) , wtedy najczesciej jak odkrecimy korek slychac tez dziwny dzwięk powietrza

Gdy nie ma tej oslony, po odkreceniu korka i przylozeniu reki mozna mieć troszke kropel *(pracuje wałek +cisnienie oleju) ale nie moze to wystepować w takiej ilosci ze można byłoby usmażyć na tym frytki

Chodzą tez takie słuchy ze po odkreceniu korka, silnik powinien delikatnie spaść z obrotów (co z tym idzie moze zmienic sie dzwiek pracy)

Maniek napisał(a):zyli coś poważniejszego tak?Dodam że czasem słyszę takie jakby stuki (tak jakby zaworów)


DIESEL :) jego praca przypomina stukajace popychacze w benzynie


Zdjecie pokrywy z oslona (przez korek nie widac podloza)
Obrazek

Tutaj bez oslony (akurat od benzynki bo nie moglem znalesc od diesla) (przez korek widac koc)
Obrazek
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

....

Postprzez Maniek » 27 lut 2012, o 05:44

U mnie jest ta pokrywa i jak odkręce korek na ciepłym silniku to zmienia się głos silnika i wylatują takie kropelki oleju.Dziś jadę do mechanika umówić sie na inną robote to przy okazji się zapytam .

[ Dodano: 2012-02-28, 04:50 ]
Byłem wczoraj u mechanika patrzył na to i uszczelka nie ma nic tu do rzeczy ,natomiast rzyczybą jest zabrudzona odma w tej pokrywie ,trzeba ją przeczyścić i tyle.Pytał jaki olej leje ,i żeby przy następnej wymianie wlać mu 5W40,do tej pory był lany 10W40 a Wy jaki lejecie olej?
Maniek
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 16:59
Lokalizacja: Limanowa


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości