pasek alternatora

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

pasek alternatora

Postprzez olciaz89 » 3 lip 2013, o 18:34

Witam panie i panów. Potrzebuje pomocy w odp na moje pytania. Przepraszam ale sie nie znam poprostu na autach a mialam male zdarzenie samochod stoi w drugiej czesci miasta i jest lipa. Wsiadlam rano przejechalam kilka km ~ 10 moze. Zalwazylam temp 120stopni kontrolka sie pali od ładowania sie pali od oleju sie pali. Na stacji dolalam 1litr borygo i jade dalej. Znowu temp 120stopni nagle buch i dym. Otwieram maske wszedzie pelno wody na silniku kolo zbiorniczka ( choc on caly i pokazuje mniej niz minimum) . Auto zostalo zepchniete na pobocze. Jakis pan powiedzial ze nie mam paska od alternatora i na kole pompy i walu chyba (takie 3 kola sa bez) zostal tylko obok taki maly cienki na dwoch kolkach. wczoraj jezdzilam bylo ok. widocznie pekl zerwal sie nie wiem. nie ma po nim sladu. Dzis auto musze zostawic na noc bo w 2 sklepach nie mieli paska . Panowiee jakiego paska potrzebuje bo sprzedawcy z tych dwoch sklepow wiedzieli tyle co ja ?? silnik to 1.9td 55kw golf 3 95r kombi. Nastepne pytanie czy da rade zalozyc ten pasek jakos od spodu pozniej od gory bez zadnych kluczy? tak mysle zeby go naciagnac jakos ale nie mam pojecia czy to wykonalne. Jesli nie to co musze zrobic jaki miec klucz zeby sobie poradzic. ostatnia sprawa jak ma on byc zamocowany , ma isc przez te 3 kola od dolu do gory ? bo tak pierwsze kolo to alternator drugie pompa trzecie wał ? dobrze mysle ?? prosze o konkretne odp na moje pytania.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=194398
to znalazlam na elektroda. jak ma ten pasek isc?ktory rysunek jest ok
z gory dziekuje
olciaz89
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 18:21
Lokalizacja: dw

pasek alternatora

 

Postprzez k-m-r1 » 3 lip 2013, o 23:17

pasek ma kilka dlugosci

czy masz klime wspomaganie ....

naciaga sie alternatorem któy trzyba przez załorzeniem paska poluzowac i po zamontowaniu naciagnąc skąd jestes bo widze DW ??

co do zamawiania czesci warto poszukac na allegro
czasem są sklepy z wrocka i można samemu odebrac

a jak poszukasz to pewnie znajdziesz nie jedną budke gdzie wchodzisz zamawiasz i po 13-14 pasek bedzie


do alternatora potrzebny jest chyba klucz 13
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez olciaz89 » 3 lip 2013, o 23:22

hej nareszcie odp. jestem z wroclawia. klimy brak wspomaganie jest. jutro jezdze za paskiem. czyli klucz potrzeba :cry: to bedzie ciezko.
a jak go zamontowac. ktory obrazek jest dobry
olciaz89
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 18:21
Lokalizacja: dw

Postprzez hellaflush » 4 lip 2013, o 08:30

Żeby założyć pasek alternatora trzeba wcześniej zdjąć pasek od wspomagania popuszczając pompę wspomagania. Jak nie masz klimy i pasek jest napinany alternatorem to musisz mieć układ taki jak zaznaczone na foto:
Obrazek

A pasek potrzebujesz 6PK923.
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez olciaz89 » 4 lip 2013, o 12:25

dzieki wielkie. dzis bede walczyc z tym
olciaz89
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 18:21
Lokalizacja: dw

Postprzez hellaflush » 7 lip 2013, o 23:51

No to paseczek masz wymieniony, wszystko śmiga :P Wymień łącznik elastyczny od wydechu bo jest dziurawy i płyn chłodniczy jakiś nowy zalać. Pilnuj też temperatury żeby nie przekraczał 100 stopni bo to już jest znak, że coś jest nie tak no i tego oleju trochę uzupełnij i tyle :P
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 13 gości