Olej w zbiorniczku wyrównawczym

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Olej w zbiorniczku wyrównawczym

Postprzez kostek678 » 5 gru 2012, o 19:33

Kupiłem silnik założyłem swoje graty i chłodniczke oleju z filtrem nowym w starej była jakaś rzeźba dzisiaj odpaliłem silnik i okazało się ze wali olej do płynu co robić ?
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Olej w zbiorniczku wyrównawczym

 

Postprzez AdiK__ » 5 gru 2012, o 20:00

Zmienić uszczelkę pod głowica a przy okazji samą głowice oddać na sprawdzenie szczelności.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Piaggio » 5 gru 2012, o 21:39

Prawdopodobnie poszła Ci uszczelka pod głowicą, bądz coś złego stało sie z głowicą, ale raczej uszczelka, zwalaj czapke i bedziesz miał winowajce- przy okazji tak jak AdiK pisze- głowice do planowania i sprawdzenia szczelności.
Avatar użytkownika
Piaggio
Members
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 15 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Andrew » 5 gru 2012, o 21:48

na poczatek sprawdz ta chlodniczke oleju... ja przez to badziewie robilem glowice i po zlozeniu znowu byl olej :-o a puzniej sie okazalo ze to chlodniczka walnela.
Avatar użytkownika
Andrew
Badacz tematu
 
Posty: 179
Dołączył(a): 24 maja 2012, o 19:09
Lokalizacja: pruszcz gdanski

Postprzez kostek678 » 6 gru 2012, o 00:33

a wiec... kolega poradził zeby najpier wyczyścić kanały przepłukać i zobaczyć co się będzie działo okazało sie ze prawdopodobnie podczas transportu olej dostał sie do kanałów chłodzenia po wyczyszczeniu nie podaje już oleju ,,, czasami warto sprawdzić bo tak to tylko problemu idzie sobie narobić i niepotrzebne koszty ;-)

[ Dodano: 2012-12-05, 23:34 ]
Andrew napisał(a):na poczatek sprawdz ta chlodniczke oleju... ja przez to badziewie robilem glowice i po zlozeniu znowu byl olej :-o a puzniej sie okazalo ze to chlodniczka walnela.



masz racje warto spojrzec na szczegóły ja tez stawiałem na chłodniczke , była na drugim miejscu zaraz po czyszczeniu :lol:
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości