Olej w chłodnicy......

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Olej w chłodnicy......

Postprzez Hatatitla » 2 lis 2007, o 00:42

No własnie......Jakiś czas temu zauważyłem olej w naczunku wyrównawczym.......Jeżdziłem tak jeszcze jakiś czas, chociaz raz na 400km musiałem dolac ...z pół litra płynu.W końcu oddałem auto do warsztatu...diagnoza:uszczelka pod głowica do wymiany.Przy okazji zrobili mi przegląd całego silnika, zregenerowali głowice , wymienili pozostałe uszczelki, pasek rozrządu, napinacze........i złozyli do kupy....Autko troche gorzej odpala na zimnym silniku...tzn....gorzej bez ssania......ale poza tym jest oki.....Jeśli zaś chodzi o olej w naczynku..to nadal tam jest, bo nie pamiętam juz dlaczego,ale nie wypłukali mi układu chłodzenia...ale nie w tym rzecz....nadal...na początku więcej, a teraz już coraz mniej, ale nadal ubywa mi płynu w chłodnicy.....Raz na 800-1000km musze dolac ......no, nie dużo, jakieś ...pół szklanki....Macie na to jakieś wytłumaczenie...czy po prostu zgłosic to do rekalmacji?Kurna...tylko znowu będe bez auta......
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Olej w chłodnicy......

 

Postprzez Hatatitla » 4 lis 2007, o 02:58

Tylu golfiarzy i nikomu nie przychodzi nic do głowy???????Cóż....czyli z reklamacją do fachowca......
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Postprzez ted3 » 4 lis 2007, o 09:32

A co z olejem w silniku. Czy na miarce nie poja wiła się biała maż. Swiadczyłoby to o dostawaniu się płynu do oleju.Sprawdż czy nie ma wycieków płynu z nagrzewnicy, przewodów,może na postoju pod samochodem zaobserwujesz jakieś plamy.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez elgrea » 6 lis 2007, o 18:02

ja mam taką samą sytuacje dziś od ponad 2-óch miesiecy musiałam dolać dobre 0,7 litra płynu, brat mówi ze to uszczelka pod głowicą-troche zabawy z tym będzie. mam nadzieje że to nie będzie głowica (tak też słyszałam od mechanika) niewiem :|
elgrea
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lis 2007, o 17:58
Lokalizacja: gliwice

Postprzez kazio » 12 lis 2007, o 11:53

Hatatitla piszesz że zregenerowali Ci głowice ale ciekawe czy sprawdzili ją na szczelność. Może byc tak że silnik był kiedyś przegrzany i pękła głowica, znaczy pojawiła sie na niej taka minimalna ryska i tamtędy sobie ucieka płynik. Znałem przypadki ze głowica była ok a pęknięty był blok silnika.
kazio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 lis 2007, o 12:33
Lokalizacja: plock


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron