Nierówna praca silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Nierówna praca silnika

Postprzez lukiweb » 15 gru 2007, o 17:27

Witam, od kilku dni jestem szcz??liwym posiadaczem Golfa III Varianta 1.9 TD. Z uwagi na to i? nigdy wcze?niej nie mia?em diesla, prosz? o pomoc. Chodzi o to, ?e podczas porannego odpalania silnik pracuje nierówno i dopiero po dodaniu gazu zaczyna ?adnie i równomiernie klekota? ;). Drugie pytanie jet takie: nie zawsze zapala si? kontrolka od grzania ?wiec i nie wiem czy jak silnik jest ciep?y to tak mo?e by? czy te? przy ka?dym odpalaniu powinno si? podgrza? ?wiece. Z góry wielkie dzi?ki za pomoc.
Luki
lukiweb
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 gru 2007, o 18:30
Lokalizacja: ?ód?

Nierówna praca silnika

 

Postprzez kajtek » 15 gru 2007, o 19:57

to w sumie normalne ze jak odpalasz na mrozie to troche nierowno pracuje u mnie tez tak jest ale to jest moment dossownie przy uruchamianiu silnika jakies 2-3 sek nie wiem jak u Ciebie...A co do grzania swiec to jesli silnik jest cieply i kontrolka sie nie swieci to palisz od razu ale u mnie jest tak (nie zawsze) ze jak postoi noc gdzie temperatura byla nawet minusowa to konrolka od grzania swiec sie nie zapala dopiero jak cofne kluczyk i jeszce raz przekrece to kontrolka zaswieca mi sie i tak przewa?nie co rano odpalam moj samochod...A czemu za drugim razem dopiero sie swieci kontrolka to nie mam pojecia...
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez CINKERS » 15 gru 2007, o 20:07

a moze sprawdz swiece ja tez tak mialem kupilem siweczki wymienilem przy wymianie okazalo sie ze wszystkie mialem przepalone teraz jest idealnie pzdr
Avatar użytkownika
CINKERS
Czytacz
 
Posty: 144
Dołączył(a): 26 maja 2007, o 09:20
Lokalizacja: gdynia

Postprzez lukiweb » 15 gru 2007, o 22:12

Dzi?ki za odpowied?, w poniedzia?ek jad? zmieni? filtry, olej to przy okazji ?wiece sprawdz?.
U mnie równie? kontrolka od ?wiec nie zawsze za?apuje. Musz? cofn?? kluczyk raz czy dwa.
Luki
lukiweb
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 gru 2007, o 18:30
Lokalizacja: ?ód?

Postprzez JotKa » 16 gru 2007, o 21:39

Wymiana swiec, regulacja kata wtrysku i doda?em ceramizer do oleju, skrzyni i paliwa, i teraz jest super. Lampka swiec powinna sie zapalac od razu po przekreceniu stacyjki. Teraz nawet przy mrozie jedno grzanko i silniczek zaskakuje, jak nowka. A mialem z tym duze problemy nawet przy zerowej temperaturze. Pali rowniez mniej, a bral paliwo jak kombajn.
Pozdrawiam serdecznie
Samochód jest dla mnie, a nie ja dla samochodu.
Avatar użytkownika
JotKa
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 23:21
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości