Nie moge odpalić.

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Nie moge odpalić.

Postprzez wojtek7744 » 2 lis 2012, o 15:49

Witam, dziś wchodzę do samochodu (golf 3 1.9 td (75), grzeje świece i przekręcam kluczyk.
Z pod maski gdzieś obok bezpieczników dochodziły dziwne dźwięki, takie szybkie cykanie.
2 raz przekręcam kluczyk było takie same zachowanie. Następne próby to już całkowicie inaczej.
Przekręcam kluczyk, raz cykło i cisza. Wszystkie kontrolki świecą, radio gra wiec akumulator to na pewno nie jest. Ciekawe jest to że jak otworzyłem drzwi to alarm zaczął wyć.

Panowie, co to może być ? ;) z góry dziękuje za informacje.
wojtek7744
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 15:36
Lokalizacja: Knurow

Nie moge odpalić.

 

Postprzez slawek5t » 2 lis 2012, o 19:09

Rozrusznik bierze bardzo dużo prądu. Nawet gdy akumulator bedzie bardzo słaby że rozrusznik nie zakręci to radio i tak będzie grało. Więc akumulatora nie można wykluczyć odrazu w 100 %.

Druga możliwość taka że zaciął się rozrusznik, wtedy właśnie też bedzie takie cykanie. Ewentualnie masa gdzies pod maską dobrze nie łączy
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez palio » 2 lis 2012, o 19:20

To równie dobrze może być bendiks.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez wojtek7744 » 2 lis 2012, o 20:12

Teraz właśnie z holowałem auto do domu i okazało się że jest akumulator rozładowany do końca. Auto stało w spoczynku z wyłączonymi światłami i był jeszcze dobry akuś a teraz już całkowicie padł.

[ Dodano: 2012-11-02, 19:14 ]
slawek5t napisał(a):Rozrusznik bierze bardzo dużo prądu. Nawet gdy akumulator bedzie bardzo słaby że rozrusznik nie zakręci to radio i tak będzie grało. Więc akumulatora nie można wykluczyć odrazu w 100 %.

Druga możliwość taka że zaciął się rozrusznik, wtedy właśnie też bedzie takie cykanie. Ewentualnie masa gdzies pod maską dobrze nie łączy


Jeśli chodzi o mase to jest dobrze zrobiona bo ją sprawdzałem.
wojtek7744
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 15:36
Lokalizacja: Knurow

Postprzez palio » 2 lis 2012, o 20:21

To teraz trzeba szukać co pobiera prąd skoro aku rozładowany.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 2 lis 2012, o 23:01

wojtek7744 napisał(a):radio gra wiec akumulator to na pewno nie jest.

wojtek7744 napisał(a):właśnie z holowałem auto do domu i okazało się że jest akumulator rozładowany do końca

;)

...

Jesli nie miałes zostawionych żadnych włączonych odbiorników to podam 3 główne przyczyny :

- auto długo stało ?
- akumulator ma dość życia
- coś pobiera zbyt dużo prądu na postoju

co do trzeciej opcji :
Trzeba sprawdzić miernikiem ile prądu auto "ciągnie" na postoju.

prąd może zabierać np źle podłączone radio czy nie sprawna jakaś lampka, czy to wnętrza czy bagażnika. itd itd.

edit :
dodam iż dopuszczalny prąd jaki może pobierać Golf III to Około 0.02-0.03 Ampera.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości