Naprawa silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Naprawa silnika

Postprzez brewka13 » 31 lip 2013, o 11:18

Witam mam małe pytanko do was a mianowicie, mam golfa 3 1.9 TD 92r 2 miesiące temu był wymieniana uszczelka pod głowice i gumki i wymieniane zawory bo strasznie brał olej, po wymianie tech podzespołów samochód chodził ładnie cichutko jak na disla,pojezdziłem miesiąc i golfik zaczął sie psuć tragicznie zapalał jak był zimny musiałem mu włączać przyspieszacz zapłonu,to wtedy ładnie odpalał ,po jakims czasie juz nawet nie chciał zapalić w przyspieszaczem ciężko kręcił,strasznie szarpał,zaczął kopcić i śmierdzieć,wogóle nie miał mocy kompletnie nic, zaprowadziłem go do mechanika i jak jechałem do mechanika zablokowała mi sie skrzynia biegó poprostu silnik sie zawiesił jak można to tak nazwać dopiero po zgaszeniu go i po odczekaniu jakieś 2min zapaliłem go chyba z 3min go odpalałem nie chciał zapalić dopiero po jakimś czasie zapalił i dojechałem do mechanika po jakimś tygodniu mechanik dzwoni i mowi ze wymienili wtryski,i dali pompe do regenaracji i samochód ładnie chodził mechanik pojechał na jadze próbną i zaczeło się to samo co było,dzwoni po 2 dniach i mowi ze jest glowica do wymiany,popychacze i tym podobne;/ moje pytanie następujące czy opłaca sie go remontować czy lepiej kupić nowe auto czy silnik ? czekam na szybką odpowiedz:) Pozdrawiam!
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Naprawa silnika

 

Postprzez hanawald » 31 lip 2013, o 19:31

czytając twój post odczułem że mechanik troszke cie naciognął.ja na twojim miejscu wymienił bym silnik pod warunkiem że buda jest całkiem całkiem.wybór należy do ciebie .ja bym poszukał innego mechanika.i niech on oceni co da sie zrobić z silnikiem.może ten silnik jest do naprawy a twój obecny mechanik sie nie zna .zastanów sie nad tym ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości