Mokry dolot turbo

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Mokry dolot turbo

Postprzez trojeczkaGT » 21 lut 2014, o 12:31

Witam mam pytanko w sprawie turbo bo jeszcze nigdy nie mialem z nim doczynienia. Mialem jeden waz pekninety i turbo za glosno syczalo-dmuchalo, wade juz naprawilem ale ciekawi mnie jedno :

Czy te rury moga byc takie mokre ? czy to wina lewego dostepu powietrza byla tylko ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 22 lut 2014, o 02:06 przez trojeczkaGT, łącznie edytowano 1 raz
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Mokry dolot turbo

 

Postprzez Pozor » 21 lut 2014, o 15:54

znowu nie działają zdjęcia sprawdź zanim wstawisz . a co do dolotu turbo to zależy ile jest tego oleju jeżeli wszystko aż pływa w oleju to turbina umarła , a jeżeli jest przypocone i dosłownie na ściankach jest olej to winna jest odma silnika , jeżeli ci to przeszkadza to zrób oli cath tank (separator oleju) i oleju w dolocie nie będzie ;-) można to zrobić różnymi sposobami ja zrobiłem za pomocą filtra od motorka :lol:
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez trojeczkaGT » 22 lut 2014, o 02:09

dalem zdjecia na inny hosting :) u mnie wyswietlaja sie na kazdym.

turbo dziala jak szalone golfik zbiera sie jak "kuna po jajka" takze jestem pewny ze dziala dobrze, no scianki sa lekko mokre nie kapie olej ani nie ma wiekszych ilosci
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez krzyś » 22 lut 2014, o 08:42

olej pochodzi najprawdopodobniej z odmy i w rurach od iC tworzy się tak zwany film olejowy ale nie ma co się przejmować chyba że byś bardzo chciał to możesz odmę odseparować.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości