Mocne szarpanie silnika!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Mocne szarpanie silnika!

Postprzez Grzybu147 » 6 gru 2014, o 12:12

Witam.
Mam problem, mianowicie jechałem wczoraj Golfem spokojnie na 3 biegu i zwalnialem przed swiatlami i nagle zaczelo strasznie szarpac silnikiem, cos podobnego jak by przy ruszaniu za niskie obroty mial, ale w tym momencie mialem z 2k. Gdy ruszalem spod swiatel, razem z dodawanym gazem przod samochodu po prostu podskakiwal i tak az do ok 3k obrotow.
Na postoju wrecz trzesie cala buda, a jesli chodzi o silnik to zauwazylem ze bardziej skacze lewa strona silnika (od str rozrzadu).
Po calej nocy mial duzy problem aby zapalic, ledwo zaskoczyl i na zimnym jeszcze bardziej skakał.
Zauwazylem ze na wolnych obrotach w przewodzie paliwowym z filtra do pompy razem z ON plyna babelki powietrza i to mocno zauwazalne, nie wiem czy to normalne czy nie ale wole napisac.
Osobiscie mam podejrzenie ze to pioduszka silnika, bo gdy kupowalem Golfa poprzedni wlasciciel powiedzial ze juz poduszke nalezaloby wymienic bo szarpie kierownica przy hamowaniu i faktycznie tak bylo ale mi to nie przeszkadzalo i moze juz calkowiecie sie wybila.
A co wy myslicie na ten temat? Bardzo prosze o pomoc.
Golf 3 1.9 TDI AFN 110KM
Grzybu147
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 01:14
Lokalizacja: Reda

Mocne szarpanie silnika!

 

Postprzez marcino1 » 8 gru 2014, o 20:05

ja to bym stawial ze cos z ukladem paliwowym filter paliwa kiedy kolega wymienial moze tez byc to wina tego zaworku na filtrze paliwa :-)
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

Postprzez klaudek669 » 8 gru 2014, o 22:19

Też tak myślę jak kolega marcino1, zapowietrzony układ, brudny filter albo ciągnie lewe powietrze. Silnik gaśnie z powodu braku paliwa.

Co do porannego ciężkiego odpalania to może Ci się cofa wszystko do baku albo wylatuje, zobacz rano czy w wężyku jest powietrze czy ropa.

Paliwa w baku jest dosyć?
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez marcino1 » 9 gru 2014, o 21:32

i jak kolega znalazl przyczyne :-)
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

Postprzez Grzybu147 » 11 gru 2014, o 16:07

Witam
Koledzy oczywiscie zgadli, jest cos z układem paliwowym.
Oddałem go do zaprzyjaznionego mechanika, okazalo sie ze lapie powietrze przez dziure w przewodzie paliwowym.
Dzisiaj zostal wymieniony, odpalony i chwile pochodzil rowniotko i bez powietrza ale po minucie znowu zalapal to nieszczesne powietrze i silnik zaczal wariowac.
Filtr paliwa wykluczony, mechanik sprawdzal poprzez ominiecie tego wlasnie filtra i dalej to samo.
Szczerze mowiac bylem nastawiony ze juz dzisiaj go odbiore a tu nic z tego, trzeba szukac dalej.
Może jakies pomysły ktos ma jeszcze?

EDIT:
Jednak podejrzenie padło na filtr paliwa i zaworek, więc jutro zostanie zalozony i zobaczymy czy to faktycznie to.
Bo jak nie filtr i zaworek to co jeszcze moze byc nie tak na drodze bak-pompa?
Grzybu147
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 01:14
Lokalizacja: Reda


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości