mk3 1.9 TD szarpie przy przyspieszaniu

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

mk3 1.9 TD szarpie przy przyspieszaniu

Postprzez mysse » 8 maja 2015, o 19:50

hej,

mam problem z moim autem. mam golfa mk3 z silnikiem 1.9 TD - oznaczenie AAZ z tego co kojarze. Objawy są następujące:

- auto szarpie podczas przyspieszania w zakresie ok 1,5-2,5 obrotow na kazdym biegu oprocz 1.
- szarpie tylko podczas zwyklego nabierania predkosci (typowa jazda po miescie, delikatne przyspieszanie i pedal wcisniety do polowy) - jak wcisne pedal gazu do oporu to przestaje szarpac
- jak puszcze gaz to tez nie szarpie
- najgorzej jest jak np. na 3 biegu puszcze gaz calkiem a potem delikatne go wcisne, zeby lekko przyspieszyc - cale auto lata
- szarpanie wyglada tak jakby na ulamek sekundy odcinalo doplyw paliwa do silnika, i tak co chwile, cala buda sie trzesie i telepie. im dluzej sie szarpie tym odstepy miedzy szarpnieciami sa wieksze,a same szarpniecia mocniejsze. glowa lata do przodu i do tylu ciagle.

poszukalem troche na forum i w google i jedyne co moge sprawdzic pod blokiem to nastawnik, odlaczylem linke od predkosciomierza ale objawy nie ustaly. co to moze byc?

nie wiem czy to ma zwiazek ale jakies 200-300km przed tym zmienialem olej w skrzyni i uszczelniacze na polosiach.

prosze o pomoc, z gory dzieki
mysse
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 maja 2015, o 19:48
Lokalizacja: KRK

mk3 1.9 TD szarpie przy przyspieszaniu

 

Postprzez johnypepelos » 8 maja 2015, o 21:36

a jak z filtrem paliwa u ciebie? kiedy wymieniany?
johnypepelos
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 15:07
Lokalizacja: POLKOWICE
Rocznik: 1996
Silnik: AHU
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mysse » 9 maja 2015, o 02:37

nie dawno, ok 5 tys km temu
mysse
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 maja 2015, o 19:48
Lokalizacja: KRK

Postprzez EmcioDj » 19 maja 2015, o 15:57

Kolego odepnij kostkę od skrzyni (inni nazywają to impulsatorem) od prędkościomierza i jeżeli ustąpi to masz zabrudzony opiłkami nastawnik pompy. Mi do tego jeszcze doszły falowane obroty.

Pozdro ;-)
Zapraszam na Stronę [url=[url=http://pl.wikipedia.org]Polska Wikipedia[/url]]V.A.G Płońsk[/url] na Facebook'u.
Avatar użytkownika
EmcioDj
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 14:16
Lokalizacja: Mazowsze/Zakroczym


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości