Który Diesel Najlepszy ??

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez marrcee » 17 wrz 2007, o 08:19

mi turbinka w 1.9 tdi włącza się od okolo 1850 obr 1900 obr i kopa ma niezlego. A spalanie zalezy czy dynamicznie przyspieszam czy nie :)
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

 

Postprzez Adapto » 17 wrz 2007, o 10:20

spalanie zalezy od tego jak mocno otwartą masz przepustnice. czyli jak mocno naciagnieta jestlinka od gazu... Czyz nie?
Mój pierwszy samochód:

VW Golf 3 1,9 TD 1992r. Sprowadzony 17.08.2007 :D
Adapto
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 21:24
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez arek354 » 22 paź 2007, o 20:19

Mam MK3`97 z silnikiem AFN (110 PS TDi). Jestem bardzo zadowolony :) Spalania jeszcze nie sprawdziłem, wszystko przede mną. Ile ma do setki też zbytnio mnie nie interesuje, a to z racji mojego podeszłego wieku (38 y) ;) Moc wykorzystuję przede wszystkim podczas manewrów wyprzedzania. Jeszcze niedawno ujeżdżałem tatową Corsę C z silnikiem litrowym (eine liter, drei zylinder - olaboga), więc mam porównanie. Jak to mówią? Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle? Parafrazując: gdzie Corsa nie może, tam AFN wydoli. To niesamowity komfort, zwłaszcza psychiczny, kiedy wiesz, że na pewno zdążysz się zmieścić zanim nadjedzie pojazd z naprzeciwka. Podczas wyprzedzania pedał w podłogę, później wszystko wraca do normy czyli jazda ekonomiczna. Silnik jest tak elastyczny, że do jazdy po mieście praktycznie wystarcza mi trzeci bieg (korki, korki, korki ...). Czwórkę wrzucam sporadycznie, a piątki - praktycznie wcale.
Naprawdę bardzo polecam.
GO! LF :)
Avatar użytkownika
arek354
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 19:40
Lokalizacja: Wałbrzych

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości