Koło pasa rozrządu walu silnika 1.9TD

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Koło pasa rozrządu walu silnika 1.9TD

Postprzez aldsta » 19 lis 2007, o 10:35

przy wymianie paska rozrządu, stwierdziłem wyrobienie klina koła zębatego pasa rozrządu wału silnika.Wymieniłem go. No i się zaczęło. 1- pękła śruba mocująca koło, uszkodziłem rozrząd, remont głowicy i.t.d. Koło znów miało wyrobiony klin. NAPRAWIŁEM, ZAMONTOWAŁEM. Po miesiącu
jazdu, stuki w zawór, złe spalanie. I co? Koło, wyrobiony klin. Doradźcie - kocham ten samochód, ale mam już dosyć. Mamona też się kończy.Założone czwarte koło.I ta niepewność co dalej!!!
aldsta
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 10:06
Lokalizacja: warmia i mazury

Koło pasa rozrządu walu silnika 1.9TD

 

Postprzez luc17 » 25 lis 2007, o 17:01

najprawdopodobniej masz uszkodzone lico wału i może gniazdo klina na tym wale. znajomy mechanik poradził mi w tej samej sytuacji szlif lica wału. pomogło. dodatkowo użyłem kleju (renomowany) do metalu i wysmarowałem nim klin. przejechałem już ok. 1500 km i na razie jest oki. :-) z tym klejem to mój pomysł i nawet nie wiem czy dobry ale po podobnych przygodach z rorządem jak TY wolałem nieryzykować.
I love GOLF drei!!
luc17
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lis 2007, o 16:07
Lokalizacja: zdolnyśląsk

Postprzez aldsta » 25 lis 2007, o 21:43

dzięki!!! mój mechanik również mi to zaproponował. zrobiłem to i dzięki innym internautom wymieniłem też duże koło pasowe. zobaczymy. :?:
aldsta
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 10:06
Lokalizacja: warmia i mazury

Postprzez Zbigniew Kędzio » 26 lis 2007, o 17:49

Mozna wymienic wał z tdi
Zbigniew Kędzio
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 mar 2007, o 21:37
Lokalizacja: Danków


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości