HAŁAS NA PIERWSZYM BIEGU ...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

HAŁAS NA PIERWSZYM BIEGU ...

Postprzez tristanprzybyle » 9 kwi 2013, o 19:56

Panowie i ewentualnie Panie. Proszę o pomoc lub jakieś sugestie.
Od kilku dni mój GOFR zachowuje się co najmniej trochę dziwnie ( Variant 1,9 TDI KM 1995 )
Uruchamiam auto i zasuwam... Jadę dobrą chwilę.... nic się nie dzieje. po jakimś czasie kiedy wskazówka temperatury silnika jest już tam gdzie powinna być albo tuż przed, z komory silnika zaczyna dochodzić metaliczny dźwięk. CO WAŻNE TYLKO NA PIERWSZYM BIEGU! W zależności od tego jak puszczam sprzęgło, czy wolniej czy szybciej czy gwałtowniej - hałas jest o różnej głośności, a czasami w ogóle go nie ma. Nic niby się nie dzieje więcej, ale nie mogę tego zdzierżyć.
Niech ktoś mądry mi powie co to może być? Niedługo jadę w większą trasę i nie mam za bardzo ochoty żeby mi się auto rozkraczyło gdzieś na obczyźnie. Pozdrawiam i czekam na wskazówki i opinie.

Popraw nazwę tematu. Proszę.

Edit: Dziękuję.
Ostatnio edytowano 9 kwi 2013, o 20:18 przez tristanprzybyle, łącznie edytowano 2 razy
tristanprzybyle
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

HAŁAS NA PIERWSZYM BIEGU ...

 

Postprzez krzyś » 9 kwi 2013, o 20:17

na wolnych obrotach stojac w miejscu też sie pojawia ten hałas? sprawdz poduszki silnika skrzyni tak napoczatek ale wątpie
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez tristanprzybyle » 9 kwi 2013, o 20:23

Hałas pojawia się kiedy puszczam sprzęgło albo jadę na pół sprzęgle. Jak auto wejdzie na jedynce na wyższe obroty już tego nie słychać. Na luzie i na żadnym innym biegu nie ma takich objawów.
tristanprzybyle
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krzyś » 9 kwi 2013, o 20:29

mam to samo jezdze juz 2 lata mozesz olej w skrzyni zmienic jak nie wymieniales dla spokojnosci i przy okazji zerkniesz czy w starym nie ma opiłków za duzo ;-)
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez tristanprzybyle » 9 kwi 2013, o 20:46

Jest Ok, dalej jednak mnie to gnębi co to za syf. Poza tym nie lubię jak coś mi brzęczy.
tristanprzybyle
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krzyś » 9 kwi 2013, o 20:55

powiem ci wymienialem sprzegło i u siebie wykluczyłem łozysko oporowe bo było podejzenie ze ono takie cyrki robi ale to nic nie dało wydaje mi sie ze w skrzyni lub na samym wałku sprzegłowym jest luz i to powoduje grzechotanie takie po wcisnieciu sprzegła tez mam cisze ale olalem to i sie przyzwyczaiłem i nic sie nie dzieje jak mi padnie to bede sie martwił.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez assesino » 9 kwi 2013, o 21:20

Hałas jest tylko na biegu, czy na luzie też (wciskanie sprzęgła/wyciskanie)?
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez tristanprzybyle » 10 kwi 2013, o 22:16

Sorry, że dopiero teraz;
Tylko i wyłącznie na biegu, podczas ruszania;
tristanprzybyle
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 13:26
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron