Gwizd turbiny czy to normalne ?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Gwizd turbiny czy to normalne ?

Postprzez Thomas3 » 12 paź 2007, o 16:45

Czesc Chlopaki, czy w waszych TDI slychac turbine jak przyspieszacie ?? bo u mnie cholernie syczy/gwizdze i mam taki maly halas w aucie ;/, co prawda ma ladne przyspieszenie i moc ale halas okropny ;/ , oprocz tego mam jakis tam filtr stozkowy z przepustnica i dodatkowym podcisnieiem czy to moze byc przyczyna ??


P.S. juz takiego golfika kupilem w niemczech
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Gwizd turbiny czy to normalne ?

 

Postprzez oberbas » 12 paź 2007, o 21:18

mialem tez gwizdy ale u mnie bylo to spowodowane peknieciem elastycznej zlaczki. tez mial kopa myslalem ze to to turbina sie sypie ale okazalo sie co innego.sprawdz czy nie kopci sie z pod maski
oberbas
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 wrz 2007, o 10:43
Lokalizacja: łódź

Postprzez Thomas3 » 12 paź 2007, o 23:02

nie kopci sie ani z pod maski ani z tylu, i troche mnie to dziwi ze mam diesla i to nie pierwszego ale w tym przypadku nie zaleznie od obrotow i obciazenie nie puszcza ani deka dymku :) tylko nie wiem co jest powodem tego na jutro postaram sie przygotowac nagranie z przyspieszenia od 0-100 i posluchacie ssobie jak to chodzi to moze wtedy mi cos doradzicie

P.S. wydech mam seryjny jak cos
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez oizo » 13 paź 2007, o 18:00

sprawdz szczelnosc rury ktora doprowadza powietrze do turbiny i sproboj wymienic ten filtr stozkowy na zykly bo moze ktos przesadzil z tuningiem
oizo
 

Postprzez Thomas3 » 13 paź 2007, o 18:34

tzn tunning napewno nie jest przesadzony bo na wwszystko sa papierki niemieckie homologacje itd.. wiec to jest ok ale sprawdze szczelnosc :)

dzieki
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Golf WRC » 13 paź 2007, o 22:08

Witam! Moim zdaniem to ze masz filtr stozkowy moze wlasnie byc przyczyna glosniejszego gwizdania turbiny ale jesli sprawdzisz rure o ktorej pisali poprzednicy to napewno ci nie zaszkodzi. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Golf WRC
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 maja 2007, o 22:45
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Thomas3 » 13 paź 2007, o 22:38

sprawdzilem rure wszystko ok szczelnosc 100%, tak wiec byc moze stozek jest przyczyna gwizdania :)
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez heniu01 » 15 lis 2007, o 16:06

niechce cię zamartwiac ale ja mialem to samo. ma początku lekki gwizd potem coraz bardziej,az do pewnego momętz zaczela mi rzucac olejem do kompry silnika przewaznie po zbiorniczku od plynu chlodniczego. pojechalem do mechanika i okazalo sie ze turbinka padit. drugo to koszt okolo 1000zł.
heniu01
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 16:02
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez sipset » 15 lis 2007, o 19:40

a jaki masz silnik kolego? Masz turbine kkk czy garret? Jaki? VNT15? Masz silnik 1z moze lub AFN? Turbina jak cos moze syknac jak sciagasz noge z gazu. Poza tym powinna byc w miare cicho, przynajmniej w tej ze zmienna geometria, natomiast zwykla moze lekko pohukiwac. Stozkowy filtr powietrza radze zmienic na seryjny. Do TDI stozkowy filtr nie jest najlepszym wyborem, moze nawet sie przyczynic do skrocenia zywotnosci turbawki. Lepiej zwykly papierowy filtr wymieniac dosc czesto. SPrawnosc filtra ma wieksze znaczenie na kondycje turbawki niz to ze np samochod po jezdzi powinien rozprowadzic chlodniejszy olej z miski do turbiny. Swist zwlaszcza na zimnym moze takze byc spowodowany nieszczelnoscia uklady wydechowego
pozdro

JESLI KTOS POMOGL DODAJ PUNKCIKA
Avatar użytkownika
sipset
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 01:17
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez wlabon » 15 lis 2007, o 23:30

Ja miałem podobnie jak oberbas - łącznik elastyczny był nieszczelny i też mi ostro gwizdało. Po wymianie nie ma żadnego gwizdu. Tak więc sprawdź to dokładnie, daj mu konkretnie po garach zeby sprawdzić czy kopci. Innego pomysłu nie mam.
wlabon
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 paź 2007, o 22:29
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Artur 2 » 17 lis 2007, o 10:45

Witam! ale jakis delikatny swiat chyba musi byc jak sie turbina włącza?
Artur 2
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lis 2007, o 16:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sipset » 17 lis 2007, o 11:20

turbawka kreci sie caly czas
pozdro

JESLI KTOS POMOGL DODAJ PUNKCIKA
Avatar użytkownika
sipset
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 01:17
Lokalizacja: Śląsk

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron