Golf nie odpala. Rozrusznik kręci.

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Golf nie odpala. Rozrusznik kręci.

Postprzez majooo999 » 3 sie 2014, o 06:09

Witam, mam taki problem. troche go opisze. od wczoraj nie chce wgl odpalic, Podjechałem nim pod sklep to normalnie jeszcze odpalił zaś gdy chciałem juz nim wracać i przystępuje do odpalania pojawił sie problem: rozrusznik kręci, ale nie odpala. dodam ze wczesniej zdarzało mu sie nie odpalać raz czy dwa ale za 3,4 razem odpalał a teraz wgl. Dziś przystepuje do odpalenia, po zniknieciu kontrollki swiecy, kręce i rozrusznik juz wolniej kręci i zapala sie tez kontrolka swiecy przy kręceniu co wczesniej nie miało miesjsca. Pozdrawiam i proszę o pomoc,
majooo999
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:06
Lokalizacja: Sokółka

Golf nie odpala. Rozrusznik kręci.

 

Postprzez karol MAŁY » 3 sie 2014, o 06:37

Może się zapowietrzył,patrzyłeś czy paliwo dochodzi do pompy?
diesel musi dymić ;-)
Avatar użytkownika
karol MAŁY
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 15:48
Lokalizacja: SH

Postprzez krzyś » 3 sie 2014, o 06:57

Sprawdź czy na zawór n109 dochodzi napięcie podczas kręcenia.. czy grzeją świece widzę w opisie że chodzi o silnik TD chyba że się mylę.. dodatkowo jak radzi kolega wyżej być może paliwo się cofnęło co spowodowało zapowietrzenie układu...
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez majooo999 » 4 sie 2014, o 17:49

Witam, sory ze nie pisałem. Dziś z rana jakimś trafem samochód zapalił juz za pierwyszm razem. Nie wiem czym to moze być spowodowane. Tylko wole coś zrobić na zaś juz zeby mi się taka sytuacja nie trafiła jak gdzies dalej pojade.

Niestety teraz cos sie wgl dzieje nie wiadomo co, przy odpalaniu, wskazowki szaleją na chwile i spadają do zera, zegarek sie resteuje, i słychac tylko jakiś szur jakby coś sie rest=etowało i wyszstkie kontrolki nagle gasną,=.
majooo999
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:06
Lokalizacja: Sokółka

Postprzez krzyś » 4 sie 2014, o 20:12

Sprawdź bezpieczniki wszystkie dokładnie.. to raz a dwa może kostka stacyjki ci świruje
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez majooo999 » 5 sie 2014, o 06:36

winą okazał sie akumulator, ale z jednej strony dziwne ze z rana odpalał normalnie, a po całym dniu stania juz nie odpalił wgl.

[ Dodano: 2014-08-05, 18:57 ]
Narazie po odpalaniu działa, zobaczymy czy na długo. A może od razu sie zapytam, bo jak zamykam drzwi w samochodzie, to przy zamykaniu wszsytkie sie zamykają, klapa moze z 5 sek,. pozniej, ale przy otwieraniu drzwi odtiweraja sie wszystkie i z okolic bagaznika dochodzi taki dzwiny odgłos i po jakims czasie przestaje dopiero albo po odpaleniu samochodu.
majooo999
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:06
Lokalizacja: Sokółka

Postprzez MTi » 22 wrz 2014, o 21:01

ten dziwny głos to.... pompka od centralnego, jest w bagazniku po prawej strone, a jeżeli bagażnik zamyka sie później nizeli drzwi.. to sprawdził bym czy rurki sa drożne, do centralnego idzie pewnie koło zawiasów od klapy bagaźnika w gumie ;)
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez gruboalbowcale » 25 wrz 2014, o 21:40

Sprawdź jeszcze przekaźnik od świeć żarowych po prawej stronie nad bezpiecznikami, powinien mieć nr 167 lub 104. Tam może być problem bo ogólnie wygląda na brak prądu na świecach żarowych.
gruboalbowcale
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2014, o 21:30
Lokalizacja: Konstantynów


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości