Golf III 1z stukanie

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Golf III 1z stukanie

Postprzez daniel9415 » 6 cze 2015, o 21:07

Witam, mam problem z moim autem. Miałem dziurę w IC wiec postanowiłem kupić nowe, wszystko ok, przyszło, założyłem, auto odpaliłem by zobaczyć czy jakieś zmiany są, lekko przygazowalem i się zaczęło. W silniku zaczęło coś strasznie pukac, od razu zgasilem auto. Rozrząd sprawdziłem, wszystko na znakach. Odpaliłem go ponownie, stukało i auto strasznie kopcilo, na biało.. Pytanie moje, od czego zacząć? Wtryski? Popychacze?

Dodam że po czasie gdy auto trochę ostyglo, odpaliłem ponownie. Auto odpaliło normalnie, jak zawsze od strzała, i szukało coś nadal, lekko więc nie gasiłem. Pochodził chwilę, kolega przygazowal lekko ze dwa razy, potem chwilę chodził na wolnych i znowu to samo, nagle stukanie, dosyć mocne i równomierne.
Ostatnio edytowano 8 cze 2015, o 20:20 przez daniel9415, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
daniel9415
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 23:39
Lokalizacja: Młynary

Golf III 1z stukanie

 

Postprzez johnypepelos » 7 cze 2015, o 19:57

kopcenie na biało to raczej dziura gdzieś w układzie turbo może masz coś nie szczelne?
ciekawe co to za hałas?? może coś wpadło do turbo?(wiem, że dziwnie to brzmi:) ale czasem mogło się coś takiego zdarzyć...)
Podłączałeś kompa?
johnypepelos
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 15:07
Lokalizacja: POLKOWICE
Rocznik: 1996
Silnik: AHU
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez daniel9415 » 8 cze 2015, o 16:39

Dzisiaj na zimno trochę pochodził, pojezdzilem i zaczęło stukać. Stukaniu towarzyszy jednak niebieski dym, chodzi równo na 4 garnki. Zastanawiam się nad jednym, obniżyłem zawieszenie i parę razy przyhaczylem czymś na drodze do kolegi, możliwe jest to ze mogłem wgniesc mise olejowa co za tym idzie przytkac smok?

Dołączam nagranie z dyktafonu nagranie aac

Oraz na wszelki wypadek filmik na Yt.
golf 3 1z stukanie
Avatar użytkownika
daniel9415
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 23:39
Lokalizacja: Młynary

Re: Golf III 1z stukanie

Postprzez VW_parts » 15 lip 2015, o 15:49

mozliwe ,że nie równo smok bierze olej lub nie całkiem zasysa ,sprawdz jak mocno miska wgniecona musisz ją wyjąc wyklepac i założyć z powrotem
części go golf II golf III Vento ,passat b3 ,jak coś to pw :)
Avatar użytkownika
VW_parts
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 14:43
Lokalizacja: Pacyna
Rocznik: 1
Silnik: TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości