Golf gaśnie w trakcie jazdy

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Golf gaśnie w trakcie jazdy

Postprzez Jares » 5 kwi 2012, o 10:47

Witam! Mam Golfa III 1995 r 1,9 TDI. Problem polega na tym, że gaśnie mi w trakcie jazdy. Zapalają się 4 kontrolki: świece żarowe, smarowania silnika, ładowania i temperatura płynu chłodzącego. Zazwyczaj jak się rozgrzeje. Następnie muszę odczekać kilka minut jak zgasną świece i odpala. i tak w kółko. Nie mam pojęcia co to może być. Może ktoś miał podobny przypadek i wie co zrobić. Z góry dzięki.
Jares
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 10:42
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Golf gaśnie w trakcie jazdy

 

Postprzez markim321 » 5 kwi 2012, o 17:12

Sprawdzić przekaźnik z numerem 109, przelutować go lub wymienić na nowy. Gdy to nie pomoże to problem tkwi w sterowniku fabrycznego alarmu (znajduje się on za włącznikiem świateł mijania) Wyciągnąć go i przelutować styki wokół dwóch przekaźników osadzonych na tej drukowanej płytce. Typowy objaw "zimnych" lutów.
markim321
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 paź 2010, o 14:26
Lokalizacja: Nowy Dzików

Postprzez krysek0309 » 5 kwi 2012, o 20:21

Avatar użytkownika
krysek0309
Badacz tematu
 
Posty: 171
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 17:20
Lokalizacja: KNS (Koło Nowego Sącza)

Postprzez Golfik1986 » 5 kwi 2012, o 20:34

lub wkladka stacyjki mi tez gasl wymienilem ja i po problemie
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Jares » 5 kwi 2012, o 22:42

Dzięki za podpowiedzi. Przekaźnik jest 109 ok. Alarmu nie mam, chyba że chodzi o jakiś inny. Byłem u mechanika, powiedział, że moze być uszkodzony czujnik wału korbowergo :zdziwko: lub pompa. Po świętach mam umówionego innego mechanika,zobacze co On powie.
Jares
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 10:42
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Postprzez SotoM » 6 kwi 2012, o 00:01

u mnie przekaźnik również wyglądał na dobry... brak błędów w kompie wszystko w tolerancji ,auto gaśnie... przekaźnik poszedł drugi- problem znikł...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Jares » 6 kwi 2012, o 00:14

Z tego wynika, że będę musiał jeszcze raz sprawdzić ten przekaźnik i ewentualnie go wymienić
Jares
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 10:42
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Postprzez krysek0309 » 6 kwi 2012, o 09:36

Jares, wymień ten 109 przekaznik a jak nie pomoze to zrób tak jak ja Ci wcześniej podpowiedziałem a to napewno jak zrobisz zgodnie ze wskazówkami to bedzie golfina chulać ;-)
Avatar użytkownika
krysek0309
Badacz tematu
 
Posty: 171
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 17:20
Lokalizacja: KNS (Koło Nowego Sącza)

Postprzez Jares » 22 kwi 2012, o 23:13

Problem rozwiązany. Zimne luty na przekaźniku 109. Tylko czemu on teraz tak bardzo się grzeje? Czy tak powinno być?

Mam jeszcze jeden problem, który dopiero teraz się pojawił. Nie wiem czy to w tym dziale ale może ktoś przy okazji mi pomoże. Mam zainstalowane ledowe światła do jazdy dziennej. Pięć po jednej i pięć po drugiej stronie. Jak przekręcam kluczyk to zapalają mi się wszystkie diody, i to jest ok. Ale po pewnym czasie 3 diody gasną po jednej stronie i po jakimś czasie się zapalają. Ta sytuacja pojawia się cyklicznie. Czy światełka są do wymiany? Proszę o porady.
Jares
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 10:42
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Postprzez krysek0309 » 23 kwi 2012, o 20:02

jak to sie grzeje? rozwiń......
a co do tych ledów to może jakieś lipne kupiłeś i jak sie rozgrzeją ( tzn one sie nie grzeja jak inne żarówki ale jakoś tam sie nagrzewają) to być może od wstrząsów gasną, taka moja myśl.........
Avatar użytkownika
krysek0309
Badacz tematu
 
Posty: 171
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 17:20
Lokalizacja: KNS (Koło Nowego Sącza)

Postprzez MTi » 23 kwi 2012, o 23:01

Jares napisał(a):Problem rozwiązany. Zimne luty na przekaźniku 109. Tylko czemu on teraz tak bardzo się grzeje? Czy tak powinno być?

Mam jeszcze jeden problem, który dopiero teraz się pojawił. Nie wiem czy to w tym dziale ale może ktoś przy okazji mi pomoże. Mam zainstalowane ledowe światła do jazdy dziennej. Pięć po jednej i pięć po drugiej stronie. Jak przekręcam kluczyk to zapalają mi się wszystkie diody, i to jest ok. Ale po pewnym czasie 3 diody gasną po jednej stronie i po jakimś czasie się zapalają. Ta sytuacja pojawia się cyklicznie. Czy światełka są do wymiany? Proszę o porady.


"Pekniete sa" te ledy ze tak to ujme... znaczy ścieżki.
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez Jares » 23 kwi 2012, o 23:08

Zauważyłem to dopiero wtedy gdy mi ledy zaczęły szwankować. Najpierw został przelutowany sterownik 109 i samochód "ozdrowiał" jak wspomniałem wcześniej - ale zauważyłem, że mi trzy ledy gasną. Zacząłem sprawdzać bezpieczniki dociskać wszystkie przekaźniki i tylko jeden 109 był gorący. Pozostałe miały normalną "pokojową" temperature. Nie poparzyłem się przekaźnikiem 109 ale był dość gorący.
A ledy działały przeszło rok bez problemów.
Jares
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 10:42
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości