Golf 3 1.9 TDi 90KM nie odpala, pomocy!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.9 TDi 90KM nie odpala, pomocy!

Postprzez Drrako » 6 kwi 2016, o 19:45

Witam, tak jak w temacie posiadam Golfa 3 z silnikiem 1.9 TDI 90KM rocznik 1996. Samochód nie chce odpalić, zaczęło się od tego, że dziewczyna wyjeżdżała z parkingu i nagle jej zgasł, po włączaniu zapłonu kontrolka świec żarowych nie zapalała się i samochód też nie odpalał. Następnego dnia przyjechał dziewczyny ojciec i z synem podłączali kabel bezpośrednio z + na akumulatorze do pompy (do jakiegoś oczka od kabla który do niej dochodził) wtedy zapaliła się kontrolka od świec i samochód zapalił. Rozebrałem przekaźnik nr 109 i okazało się że jest spalony. Następnego dnia dziewczyny ojciec robił to samo z kablem ale z uwagi na padnięty akumulator jednocześnie podłączył kable do innego auta i dopiero kręcił. Niestety od tamtej przestała się palić kontrolka od świec żarowych i samochód ponownie nie odpalał. (Wiem że przy tej temp. auto powinno palić bez świec, ale piszę jak jest). Kupiłem oryginalny przekaźnik 109 i kontrolka już działa ale auto dalej nie pali. Wczoraj jeszcze odpowietrzyłem układ (poluzowałem wtryski kolega kręcił, paliwo prysnęło i dokręciłem) więc paliwo dochodzi, ale auto dalej nie pali. Czyli paliwo jest, przekaźnik nowy działający, bezpieczniki całe, a auto dalej nie pali. Dodam jeszcze, że po odpowietrzeniu układu przy kręceniu obroty wzrastały do 100, ale auto w ogóle nie zaskakiwało. Dzisiaj kupiłem jeszcze autostart i prysnąłem przy filtrze powietrza, ale nic nie zareagował (być może nie zassał, lepiej ominąć filtr i bezpośrednio w przewód prysnąć?). Niestety nie jestem mechanikiem i nie znam się za bardzo na tym. Ma ktoś może pomysł co mógłbym jeszcze zrobić, gdzie zajrzeć aby coś wskórać? Ostatecznie zaholuję go na serwis. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Drrako
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 19:27
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Golf 3 1.9 TDi 90KM nie odpala, pomocy!

 

Re: Golf 3 1.9 TDi 90KM nie odpala, pomocy!

Postprzez krzyś » 7 kwi 2016, o 06:40

Zdejmij rurę z kolektora ssącego i tam psikaj, ale plakiem a nie samostartem.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - - regeneracja pomp wtryskowych online



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości