golf 3 1.9 tdi 1Z dziwne zachowanie silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

golf 3 1.9 tdi 1Z dziwne zachowanie silnika

Postprzez kamilwood » 18 maja 2013, o 15:41

Witam, od nie dawna posiadam golfa 3 1.9 TDI z silnikiem 1Z, po zakupie auta i dojechaniu do domu po większych oględzinach silnika stwierdziłem że uszkodzony jest intercooler i ucieka mu powietrze z turbo, dziś zabrałem się za to.Został założony drugi intercooler i cały układ jest teraz szczelny, lecz pojawił się bardzo duży problem mianowicie po odpaleniu auta wszystko było w normie, normalne obroty takie jak zawsze lesz po dodaniu gazu silnik zaczął bardzo dziwnie pracować, jak opętany rzucało całym autem, wygladało tak jak by auto chodziło nie na wszystkie cylindry, po dodaniu gazu źle wkręca się na obroty przy czym strasznie kopci na czarno,lecz po odpięciu wtyczki od zaworu podciśnienia wszystko wraca do normy są normalne obroty i ładnie,płynnie wkręca się na wysokie, po założeniu wtyczki problem powraca.Co może być przyczyną takiego zjawiska??
kamilwood
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 22:10
Lokalizacja: Golińsk

golf 3 1.9 tdi 1Z dziwne zachowanie silnika

 

Postprzez lisek » 19 maja 2013, o 08:36

Moze zawor jest jakis zaciety i mu daje doladowanie za mocne albo cos,podmien zaworek od kogos
Wtryski AFN,ecu 16bit z passat b4,najdluzsza skrzynia ASD,wolna odma,egr off,kat wybity.
lisek
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 09:09
Lokalizacja: strzegowo

Postprzez Balcer » 21 maja 2013, o 07:43

Ja bym jeszcze Vag'a podlaczyl
[img width=406 height=90]http://polatanysklad.pl/logo/2.png[/img]
Balcer
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 14:37
Lokalizacja: włoclawek

Postprzez skolar » 21 maja 2013, o 22:44

kolego ja mam to samo co u ciebie tylko ze mi rano po odpaleniu na poczatku pracowal normalnie i po lekiej przegazowce wlasnie sie takie cos stalo jak dowiesz sie co to jest to napisz
skolar
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 7 lip 2012, o 17:02
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Re: golf 3 1.9 tdi 1Z dziwne zachowanie silnika

Postprzez krzysiek1606 » 22 maja 2013, o 05:36

kamilwood napisał(a):Witam, od nie dawna posiadam golfa 3 1.9 TDI z silnikiem 1Z, po zakupie auta i dojechaniu do domu po większych oględzinach silnika stwierdziłem że uszkodzony jest intercooler i ucieka z turbo, dziś zabrałem się za to.Został założony drugi intercooler i cały układ jest teraz szczelny, lecz pojawił się bardzo duży problem mianowicie po odpaleniu auta wszystko było w normie, normalne obroty takie jak zawsze lesz po dodaniu gazu silnik zaczął bardzo dziwnie pracować, jak opętany rzucało całym autem, wygladało tak jak by auto chodziło nie na wszystkie cylindry, po dodaniu gazu źle wkręca się na obroty przy czym strasznie kopci na czarno,lecz po odpięciu wtyczki od zaworu podciśnienia wszystko wraca do normy są normalne obroty i ładnie,płynnie wkręca się na wysokie, po założeniu wtyczki problem powraca.Co może być przyczyną takiego zjawiska??

jak dla
mnie to objaw podwieszajacych sie szklanek :mrgreen:
krzysiek1606
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 09:37
Lokalizacja: wnd

Postprzez prezio01 » 26 cze 2013, o 23:19

Hmm.... ja mam to samo z rana jak jest chłodno.Gdy jest zimny jak go trochę przegazuje to jakby go coś zdusiło i kopci na czarno.Muszę zgasić silnik poczekać chwilkę i jest ok.Zauważyłem tylko ze przy niskich temperaturach jak obroty skocza powyżej 2,5k to słychać jak włącza się jakiś przekaźnik i wtedy zaczyna się to dziać.Może to jakieś zabezpieczenie ?
prezio01
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 19:35
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez manus2008 » 30 cze 2013, o 23:05

popychacze ( szklanki) sie wieszaja miałem to samo ;)

rozbierz poczyść i bd malina :)
manus2008
Badacz tematu
 
Posty: 400
Dołączył(a): 9 lut 2011, o 21:46
Lokalizacja: SPI :D


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości