Filtr paliwa - wymiana

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Filtr paliwa - wymiana

Postprzez hellaflush » 17 cze 2013, o 17:20

Siemka, zakupiłem nowy filtr paliwa do mojego 1z bo aktualny ma najechane około 60 tyś i 6 lat :mrgreen: Jest to filtr firmy Mann WK 842/4 - myślę, że dobry wybrałem?

Mam pytanie czy trzeba wymieniać uszczelkę pod tym "korkiem" z zawleczką? Zauważyłem, że w przewodach czasami pojawiają się dość małe pęcherzyki powietrza. Jeżeli tak to gdzie ją kupić bo do filtra nie dostałem :P I czego mogą być przyczyną?

Kolejna sprawa to ile ml ropy wchodzi do tego filtra? Przygotowałem sobie już butelkę z ropą ze stacji, 1 litr żeby zalać nowy filtr i nie męczyć rozrusznika :P Wlewam oczywiście przez ten największy otwór?

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi to proszę pisać bo lubię być przygotowany na wszystkie niespodzianki. Wiem, że podobne tematy już były ale są pozamykane.

[ Dodano: 2013-06-17, 20:49 ]
Ok zrobione, filtr zalany ropą, żadnych wycieków :) Stary był styrany mocno i autko od razu dostało kopa. Po wymianie żadnych bąbelków itp. A no i odpalił za pierwszym elegancko :)



Dzięki za pomoc :mrgreen:
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Filtr paliwa - wymiana

 

Postprzez Piterb5 » 17 cze 2013, o 22:32

uszczelki miales w komplecie????
Zapraszam chetnych na polerke lakieru dla forumowiczow znizki...polerki kosmetykami Mequiars 3M itp....
Zapraszam na PW! Polerowanie kloszy reflektorow!!!!
BIEZACA MECHANIKA POJAZDOWA......
Piterb5
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 19:17
Lokalizacja: Katowice

Postprzez hellaflush » 17 cze 2013, o 22:36

Uszczelka była w filtrze już, wystarczyło tylko zaworek docisnąć i zawleczkę założyć.
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości