Dziwny szmer z komory silnika po zmianie biegów

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Dziwny szmer z komory silnika po zmianie biegów

Postprzez Luki20jahre » 8 wrz 2012, o 19:42

Witam. Postaram się opisać najdokładniej jak się da mój problem. A więc jedziemy autem, wciskam sprzęgło, zmieniam bieg,puszczam sprzęgło i dodaje gazu w tym momencie spod maski słychać jakieś dziwne szuranie (dzwięk przypomina tarcie klocka hamulcowego o tarcze ale dobiega spod maski) Nie zawsze to słychać, problem pojawił się jakiś czas temu. Ostatnio do tego tego doszło poszarpywanie, czyli jedziemy wszystko niby jest ok i nagle autem poszarpuje i wtedy towarzyszy mu ten sam dżwięk (przyciskamy trochę mocniej gaz i poszarpywanie ustępuje)
Silnik 1,9 AFN z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: 2012-09-09, 21:46 ]
Nikt nie miał nigdy podobnych objawów? Trudno jutro w takim razie wyprawa do mechanika. Jak już ogarnę sytuacje napiszę tu dla potomnych :) Pozdry
Avatar użytkownika
Luki20jahre
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 12:37
Lokalizacja: Stargard

Dziwny szmer z komory silnika po zmianie biegów

 

Postprzez SotoM » 10 wrz 2012, o 23:17

Sprzegło było w aucie zmieniane...?? moze juz tarcza ma dosc zycia i nity okładzin tarczy zaczynaja rezac przylgnie tarczy 2umas/docisk...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Luki20jahre » 25 lis 2012, o 21:57

A więc tak: Skrzynia biegów wymieniona poprzednia była w drastycznym stanie. Sprzęgło docisk itd są w idealnym stanie jest to zamiennik valeo (który umożliwia przerobienie 2masy na normalne sprzęgło) Auto wędruje od mechanika do mechanika i każdy ręce rozkłada ;/ Nikt nigdy nie miał podobnego problemu ? Wydałem już 1,7 tyś zł i dalej nic nie wiadomo ;/
Avatar użytkownika
Luki20jahre
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 12:37
Lokalizacja: Stargard

Postprzez kostek678 » 28 lis 2012, o 00:56

Ja to nazwałem efekt "transformers " tak mi się obijało o ucho to szuranie ;D wymieniłem filtr powietrza i gumowe przewody idące z obudowy filtra na turbinie ,, szuranie ucichło ;-)
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez Luki20jahre » 28 lis 2012, o 21:37

Sprawdzę w weekend i napiszę czy coś mi to pomogło.

[ Dodano: 2012-12-12, 21:05 ]
u mnie dalej lipa. Wymiana filtru nie pomogła.Wydaje mi się że dzwięk oraz poszarpywanie towarzyszy teraz nie tylko przy zmianie biegów a przy dodawaniu gazu do 2 tyś obrotów szarpie gdy go lekko przyciśniemy szarpanie i szmer ustępują ;/
Avatar użytkownika
Luki20jahre
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 12:37
Lokalizacja: Stargard


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości