Dziwny problem

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Dziwny problem

Postprzez karolulewicz » 7 wrz 2012, o 20:17

Witam mam taki problem Golf 1.9 D nie wiem jak go opisać dokładnie .Polega on na tym że auto czasami bardzo łądnie przyspiesza ładnie reaguje na gaz i lekko chodzi pedał.I przeważnie mam problem który polega na tym że słabo reaguje na gaz nie czuć dobrze przyśpieszania czuć normalnie takie uczucie że ciężko się w tedy wciska pedał gazu słuchać takie jak by takie dziwne szorowanie przy dodaniu gazu nie wiem jak to nazwać dokłądnie to zjawisko ale w silniku nic nie obciera .
Myślałem ze już silnik kączy się kupiłem od kumpla cały silnik bez skrzyni sprzęgła i altelnatora <Po jego zamontowaniu pierwsza jazda było ok ale zaraz po kilku km jest to samo co na moim silniku .Dodam że wcześniej wymieniłem końcówki wtrysków wraz z ustawieniem ich i nic nie dało
Jedynie co jeszcze zostało z mojego silnika to czujnik temperatury i rozrusznik

Za pomoc piwo :D ;-) ;-)
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek

Dziwny problem

 

Postprzez xxhooliganxx » 7 wrz 2012, o 20:28

moze to potencjometr przy pedale gazu lub po prostu slizgajace sie sprzeglo ?
xxhooliganxx
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 19:39
Lokalizacja: Piła

Postprzez karolulewicz » 7 wrz 2012, o 21:39

Nie no jak by sprzęgło było nie dobre to raczej bym odczuł a działa bardzo łądnie z reszta rok temu nowe kupowałem LUK i jak tydzien temu silnik zmieniałem to nie było żadnych śladów zużycia na tarczy i docisku.Potencjometr od gazu co to jest i gdzie to znajde jaka to pełni funkcję
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek

Postprzez xxhooliganxx » 7 wrz 2012, o 22:39

to po prostu pedał gazu... musisz sprawdzi vagiem, czy chodzi prawidlowo w zakresie 0-100 %
xxhooliganxx
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 19:39
Lokalizacja: Piła

Postprzez damianco » 8 wrz 2012, o 10:34

W 1.9D nic sobie vagiem nie sprawdzisz, bo tam nie ma elektroniki. Spójrz na linkę gazu przy pompie i czy ładnie chodzi i się cofa oraz nigdzie nie zaciera. Czasami to wina linki
Avatar użytkownika
damianco
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 11 sie 2007, o 22:20
Lokalizacja: Łódź

Postprzez karolulewicz » 8 wrz 2012, o 17:53

Sprawdzałem to na samym początku i jest ok ale w tedy nie było by słabsze auto bo pedał się wciska do końca bez problemu .I powiem wam ze auto chodzi dobrze jak mu na postoju dam kilka razy po garach w tedy wypali cały syf z tłumika i jest w tedy ok ale po jakimś czasie wraca ten problem

[ Dodano: 2012-09-08, 16:54 ]
A czujnik temperatury może mieć jakiś wpływ albo to ze ne pompie rozwierciłem i zdemontowałem imobilajzer .
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron