dziwny dzwięk..

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

dziwny dzwięk..

Postprzez sh19tdi » 21 maja 2014, o 00:38

3 dni temu pękł mi pasek od alternatora, tzn posypal sie tylko na 1 rowku krecił dziś wymieniłem go, po odpaleniu pierwszy raz uslyszalem ten dzwiek, wczesniej go nie bylo a jedynie piszczenie paska, czym to moze byc spowodowane?
dzwiek dochodzi zza silnika w okolicach turbo / egr, dodam ze pryska olejem spod korka ale to chyba normalne bo przeciez wałek jest nasmarowany i go wywala ale tez sa przedmuchy ktorych nie bylo, moze to byc wina tego ze turbo olej łapie albo cos z turbo? totalnie nie wiem za co sie zabrac, dodam ze jak pasek pekl to bił oderwanymi rowkami po kablach ( od swiatel ) w czym moze byc problem?

dodaje filmik
0:18 ----> tutaj slychać ocb:)
http://videobam.com/qEinZ

powodem tego moze być rolka/łożysko alternatora? albo koło pasowe?
prosze o pomoc:)
sh19tdi
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 22:37
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

dziwny dzwięk..

 

Postprzez krzyś » 21 maja 2014, o 19:11

możesz zdjąć pasek pk całkiem i odpalić silnik bez niego w ten sposób wyeliminujesz napinacz, jak dla mnie to klepie ci popychacz hydrauliczny... dawno olej zmieniany?
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez sh19tdi » 28 maja 2014, o 16:42

2000 temu, oleju ubyło tylko 2 stopnie z 6 na bagnecie, z nieznanego oleju wymieniłem na 1/2 syntetyk.

[ Dodano: 2014-05-29, 15:14 ]
ale i tak teraz pomyślałem co popychacze miałyby do tego, skoro ten dzwięk powstał BEZPOŚREDNIO po pęknieciu paska, albo wcześniej go nie słyszałem, mi się wydaje że na 99.99% napinacz, zaraz lece go sciągać:) tzn pasek
sh19tdi
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 22:37
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron