Dziwne dźwięki z komory silnika !!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Dziwne dźwięki z komory silnika !!

Postprzez marcin92golf » 1 cze 2012, o 00:07

Witam! Ostatnio zaobserwowałem w moim golfie 1.9 gtd aaz , że kiedy samochód jest odpalony i stoi na biegu jałowym to z komory silnika (chyba) wydobywają się dziwne dźwięki , jak by coś tam "latało luźnego". Co ciekawe, kiedy wrzucę obojętnie jaki bieg, albo chociaż delikatnie przycisnę lewarek zmiany biegów to dźwięki automatycznie ustają. Koledzy POMOCY, co to może być? :zdziwko:
marcin92golf
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 00:24
Lokalizacja: Poznań

Dziwne dźwięki z komory silnika !!

 

Postprzez kostek678 » 1 cze 2012, o 00:23

Nagraj film wrzuć na you tube i daj linka ;-) Hmm to chyba nie panewka .. cięzko powiedzieć co .. :roll:
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez marcin92golf » 1 cze 2012, o 00:38

ło kurde ;p nie mam za bardzo czym nagrać a na youtube też nie mam konta
marcin92golf
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 00:24
Lokalizacja: Poznań

Postprzez slawek5t » 1 cze 2012, o 00:39

Musisz popatrzec skąd te dźwięki.

Na początek posłuchaj może od strony lewego koła przy skrzyni biegów.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez boleK1315 » 1 cze 2012, o 06:17

Zobacz na jabłko od lewarka. Zapal samochód i na skrzynie zobacz czy nie lata mechanizm. Jak lata to prawdopodobnie jabłko.
boleK1315
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 11 lut 2012, o 23:46
Lokalizacja: Juszczyn

Postprzez marcin92golf » 1 cze 2012, o 21:01

Nie to nie to :(. Zaobserwowałem że coś nie tak jest z przednią poduszką pod silnik, którą niedawno wymieniałem (używana, bo nowa oryginalna kosztuje 400zł a zamienniki mają za twardą gumę) Wszystko w samochodzie zaczęło drżeć. czy to może być spowodowane tym?
marcin92golf
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 00:24
Lokalizacja: Poznań

Postprzez k0la » 1 cze 2012, o 21:37

Gibie Ci sie silnik, AAZ juz tak mają, ja też mam zmienione poduchy nie wiem na jakie bo robił mi to taki gośc ale nie sądze ze sa ori i na 'wolnych' obrotach trzesie mi samochodem, ale u mnie to może byc spowodowane dosyć mocnym podkręceniem mocy względem serii.
A szklanki czasami nie stukają ? albo napinacz paska od alternatora ? znaczy sie napinacz lub rolka.
Jaki to jest dzwięk ? :P głupie pytanie no ale może jakoś słowami to okreslisz
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Postprzez MTi » 1 cze 2012, o 22:42

A olej w skrzyni .. masz? : )
Mi jakos prawie rok temu przez jakis zimmering... wywalilo olej ;x pierw dziwnie stukalo pukalo .. pozniej biegi wyskakiwaly.. jechalem do mechanika i ten na miejscu dolal mi ... 2 Strzykawy oleju ....a kilka dni pozniej postawilem go na kanal to wlasnie.. zimmering wywalony i uciekal olej ; p co do poduszek .. nie rozumie jak przednia moze sie wy**#% . zmienialem u siebie wszystkie i stwierdziłem ze bylo to głupotą .. mialem wywaloną tylko pod skrzynią biegów bo ona jest " olejowa " ?. .
Ale przednia nie ma opcji raczej zeby sie zużyła chyba ze utaplana byla w jakimś świństwie ..
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez slawek5t » 3 cze 2012, o 21:34

marcin92golf napisał(a):Zaobserwowałem że coś nie tak jest z przednią poduszką pod silnik, którą niedawno wymieniałem
marcin92golf napisał(a):Wszystko w samochodzie zaczęło drżeć. czy to może być spowodowane tym?

Sam sobie odpowiedziałes :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez palio » 4 cze 2012, o 08:28

Poduszka pod silnikiem może być za mocno dokręcona. Podjedź do kolesia u którego wymieniałeś poduszkę niech Ci ją poluzuje następnie pojeździj po podwórku (powinna poduszka wtedy się ułożyć) i niech ją potem dokręci.

U mnie był podobny problem po tym zbiegu problem ustał.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości