dziwne drgawki podczas jazdy ale ...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

dziwne drgawki podczas jazdy ale ...

Postprzez przemas_91 » 19 lis 2014, o 01:34

Witam zaczne od tego ze to moje pierwsze auto z silnikiem diesla 1.9 tdi 1z wczesniej mkIII 1.8 benz dlatego jestem troszke zielony.
A wiec opisze sytuacja jaka ma u mnie miejsce kupilem auto jakies 8 miesiecy temu i bylo wszystko okej zadnych problemow jezdzilo palilo jak trzeba, od jakis + - 3 miesiecy delikatnie poszarpywalo w dolnych obrotach (1500) na wyzszych biegach 4-5 dodam ze teraz szarpie czesciej prawie zawsze co dziwne sytuacja potrafi zniknac po kilkukrotnym wcisnieciu sprzegla i delikatnym daniu gazu nieraz wystarczy 1-2 wcisnac sprzeglo i w momencie lapania dodac lekko gazu ale juz przy puszczeniu pedalu gazu badz zmianie biegu sytuacja wraca i ma dziwne delikatne drgawki jak dam mu w piz.. czasami szarpnie wtedy nie daje bo szkoda go meczyc ale w sytuacji kiedy ustanie dam do dechy i idzie bez szarpniecia i tak jak wyzej do puszczenia gazu lub zmiany biegu roznie to z tym bywa i teraz mam takie pytanie od czego zaczac? co sprawdzic ? a 2 pytanie chcialbym kupic kabel taki zebym mogl sam zrobic logi sprawdzic dawke kat wtrysku poleci ktos jakis dobry kabel w rozsadnej cenie ?
Avatar użytkownika
przemas_91
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 01:06
Lokalizacja: Miastko (pomorskie)
Rocznik: 2000
Silnik: 1.9 Tdi AHF
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

dziwne drgawki podczas jazdy ale ...

 

Postprzez k-m-r1 » 19 lis 2014, o 09:15

w sprawie przewodu VAG tematów było przynajmniej 50 jaki i co z czym... opcja szukaj

gdyby to był AFN 110 km to powiedział bym 2-masa
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez przemas_91 » 19 lis 2014, o 13:31

no tak tylko ze 90 dwumasu nie posiada ;/ naprawde nie wiem od czego zaczac sprawdzanie moze od odpiecia tej kostki 3 pinowej co idzie od nastawnika do skrzyni ? moze przeplywka niedomaga , moze poduszki w kiepskim stanie nie wiem od czego zaczac??. Czy moglby ktos podeslac linka z wyszukiwarki dotyczacego kabli vag bo probowalem szukac nic sznsownego nie znalazlam jak wyzej napisalem jestem nowy i troche zielony z gory dziekuje :(
Avatar użytkownika
przemas_91
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 01:06
Lokalizacja: Miastko (pomorskie)
Rocznik: 2000
Silnik: 1.9 Tdi AHF
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 19 lis 2014, o 14:48

przemas_91 napisał(a):Czy moglby ktos podeslac linka z wyszukiwarki dotyczacego kabli vag bo probowalem szukac nic sznsownego nie znalazlam jak wyzej napisalem jestem nowy i troche zielony z gory dziekuje :(


Google i klikamy w pierwszy wynik.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez przemas_91 » 19 lis 2014, o 16:11

Dobra panowie dzis pobawilem sie z gofrem odpinalem po kolei
1. przeplywomierz szarpanie bylo golf nie zbieral sie wgl podlaczylem spowrotem odzyskal moc wiem przeplywomierz okej
2. czujnik temperatury cieczy zadnych zmian wyraznych nie zauwazylem dalej szarpie
3. akumulator na 10 min to samo szarpie
4. kostka 3 piny od nastawnika przy skrzyni biegow przejezdzaka i ooo bingo jestem w domu szarpanie ustalo nie szarpie na zadnym biegu nawet na malych obrotach gdzie wczesciej na 4 przy (1500rpm) nie dalo sie jechac i teraz pytanie kuporwac 2 sprawny czy probowac oddac tego na czyszczenia reanimacje zrobil bym to sam ale nie posiadam jeszcze kabla zeby pozniej ustawic odpowiednio parametry

[ Dodano: 2014-11-19, 17:05 ]
http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-u ... 95328.html


czy tym kablem da sie zrobic logi sprawdzic dawke i kat wtrysku ?
Avatar użytkownika
przemas_91
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 01:06
Lokalizacja: Miastko (pomorskie)
Rocznik: 2000
Silnik: 1.9 Tdi AHF
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez palio » 20 lis 2014, o 23:25

Da radę spokojnie. Jest od Viakena.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez przemas_91 » 20 lis 2014, o 23:38

ooo wkoncu sensowna odpowiedz cena zacheca tylko bylem ciekaw czy da rade kolega kupil kabel od malych raczek i dupa moze tylke podstawowe bledy kasowac abs poducha itp nic pozatym sie nie da...
Avatar użytkownika
przemas_91
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 01:06
Lokalizacja: Miastko (pomorskie)
Rocznik: 2000
Silnik: 1.9 Tdi AHF
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez palio » 21 lis 2014, o 18:18

Sam używam kabelka od Viakena ;-) i robię nim wszystko co związane z diagnostyką.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości