Dymienie pompy LDA w 1.9TD + wentylatory chłodnicy

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Dymienie pompy LDA w 1.9TD + wentylatory chłodnicy

Postprzez black lord » 8 mar 2015, o 17:01

Witam,

dzisiaj po troszkę mocniejszej jeździe (gwałtowne przyśpieszanie do 3-4k rmp) i przyjeździe do domu zauważyłem delikatny dym spod maski. Otworzyłem maskę i delikatnie dymiło z pompy wtryskowej. To normalnie czy coś u mnie nie halo? Dodam tylko, że wcześniej (wczoraj) polewałem ją WD-40, żeby odkręcić zapieczoną śrubę. Możliwe, że to WD jeszcze paruje?

Druga sprawa, przy jakiej temp powinny się włączać wentylatory chłodnicy? Jak przyjechałem do domu to miałem niecałe 100 stopni (na pewno powyżej 90) ale wentylatory nie chodziły. Silnik pochodził na luzie 2-3min i w momencie kiedy go zgasiłem to wentylatory się uruchomiły. Dodam tylko, że kupiłem do jakiś miesiąc temu i czujnik od wentylatorów w ogóle nie działał i został wymieniony na nowy. Czyżby ten też był trafiony?
black lord
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 10:52
Lokalizacja: Pomorskie

Dymienie pompy LDA w 1.9TD + wentylatory chłodnicy

 

Postprzez Adriano-19 » 9 mar 2015, o 14:00

dymienie z pompy to może być parujące wd 40 , pojeździj troche i sprawdzaj co jakiś czas powinno ustąpić . Co do wentylatorów to tak : u mnie włączają się gdy temperatura na wskaźniku osiąga około 92 stopnie a tym,że mój wskażnik przekłamuje o 10 stopni czyli mi wentylatory włączają się przy około 102stopni ,normalnie w czasie jazdy mam cały czas 80-85 stopni ,wiem,że to wina albo zegarów albo czujnika bo temp plynu mierzyłem no i wymieniony był termostat swoją drogą powinno być gdzieś napisane przy jakiej temp ma się włączać a to ,że zalączył się po zgaszeniu silnika to normalne po prostu w tym momencie czujnik dostał temperatury i tak zadziałał taka jego funkcja :) silnik mam ten co Ty 1.9 TD aaz
Adriano-19
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 20:22
Lokalizacja: Knurów

Postprzez black lord » 9 mar 2015, o 14:24

Hm, z tym, że ja podczas normalnej jazdy mam stałe 90 stopni. Fakt faktem, że nigdy ponad 100 stopni wskazówka się nie wychyliła. No nic, posprawdzam i zobaczę ;)
black lord
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 10:52
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości