Czy wymienić świece - 30A na odpalonym, poniżej 40A zapłon

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Czy wymienić świece - 30A na odpalonym, poniżej 40A zapłon

Postprzez k0nr4d » 15 gru 2012, o 21:42

Sprawdziłem przed chwilą pobór prądu przez świeczki. Odpiąłem czujnik temperatury, zapiąłem miernik cęgowy na przewód do listwy świec, przekręciłem zapłon i szybko do miernika. Na początku pobór około 37A i spada do jakichś 27 i wtedy przekaźnik je wyłącza do 0. Kiedy odpaliłem silnik świeczki znów grzały i pobór prądu wynosił równe 30A do momentu ponownego wyłączenia przekaźnika świec. Początkowy pobór lekko poniżej 40A sugeruje, że są ok, ale może to być jakiś skok tylko przy ich rozruchu a dopiero potem się stabilizuje i jedna świeczka jest spalona. Na ostatniej świecy pobór wynosi 5A z hakiem, co sugeruje, że dogorywa, reszty nie sprawdzałem, z braku czasu i ciężkiego dostępu cęgami.

Jak to jest, przy odpalonym motorze, kiedy świece jeszcze grzeją pobór powinien wynosić znamionowe 10A x 4?

I pytanko przy okazji, przy przegazowaniu, kiedy przekroczy się około 2500 rpm słychać cykanie przekaźnika. To przekaźnik świeczek się odłącza po przekroczeniu 2,5 krpm?
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Czy wymienić świece - 30A na odpalonym, poniżej 40A zapłon

 

Postprzez radomiak » 16 gru 2012, o 00:51

k0nr4d napisał(a): To przekaźnik świeczek się odłącza po przekroczeniu 2,5 krpm?

nie. odlacza sie jak sie dobrze zagrzeja a glugosc grzania zalezy od tem zewnętrznej.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez slawek5t » 16 gru 2012, o 01:07

k0nr4d napisał(a): przekaźnik świeczek się odłącza po przekroczeniu 2,5 krpm?

Dokładnie tak. A nawet chyba ciut prędzej niż 2500 obr. - ale to szczegół
Tak jest podczas mrozów....Ale przejedziesz kawałek i już nie grzeje podczas jazdy.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 15 gości