CZY WŁOZE SILNIK 90KM Z POMPĄ SZKRZYNIA I KOLEKTOREM Z AAZ

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

CZY WŁOZE SILNIK 90KM Z POMPĄ SZKRZYNIA I KOLEKTOREM Z AAZ

Postprzez kostek678 » 19 maja 2012, o 23:57

Witam ostatnio zauważyłem problemy z moim silnikiem aaz 1.9td
i mam pytanie czy moge kupić blok silnika z wtryskami z 1.9tdi 90km i założyć moją pompę skrzynie i kolektory ?
widziałem na you tube coś takiego a mam dostęp do silnika 90km nie chce wkładać pieniędzy w stary silnik
bo jest to nie opłacalne ..
Chciał bym się dowiedzieć czy mogę to zrobić i czy dam rade przerobić instalacje do wtrysku sterującego i ... czy jest to opłacalne ?
czy będzie to działać ?
Proszę o rozsądne i normalne wypowiedzi ponieważ jestem świeży w temacie aczkolwiek wiem trochę co i jak .. ;D Pozdrawiam..
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

CZY WŁOZE SILNIK 90KM Z POMPĄ SZKRZYNIA I KOLEKTOREM Z AAZ

 

Postprzez k0la » 20 maja 2012, o 14:02

Wg mnie to niema sensu, w tdi jest pompa sterowana komputerem, wtryski tez, skrzynia chyba tez nie siądzie tak łatwo, co do kolektorów to nie wiem jak jest w tdi

ogólnie aaz a dti 90 to dwa różne silniki
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Postprzez kostek678 » 20 maja 2012, o 23:27

Heh dzisiaj coś sobie poczytałem i okazuje sie ze są takie silniki tdi 90 na pompie mechanicznej zastanawia mnie tylko co zrobili z wtryskiem sterującym przecież musi być do czegoś podłączony i tu leży moja przeszkoda bo mam silnik 1.9 tdi 90km bez skrzyni kolektorów i turbo za bezcen a szkoda by było nie pokombinować z tdi ..jesli już jest to szukam czy ktoś moze nie miał takiego problemu i nie stworzył takiego cuda ... tutaj coś takiego zrobili http://www.busomania.pl/silnik-sprz-g-o ... d-1z-t904/ jest jedno pytanie założył pompe od aaz ale co zrobić z wtryskiem sterującym ?gdzie to podłączyć ?

[ Dodano: 2012-05-20, 22:29 ]
Dodam ze nie zależy mi na mocy tylko na tym żeby to jeździło na skrzyni kolektorach i pompie od aaz wiadomo mocy nie będzie miał ale o tym będę myślał kiedy indziej zmodzić pompę to pikuś ,,, a do pracy trzeba dojeżdżać ...
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez Bradley » 20 maja 2012, o 23:45

To sie nazywa M-TDI.
A po co masz sterowac wtryskiwaczem sterujacym skoro bedzie pompa mechaniczna ? :)
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez kostek678 » 21 maja 2012, o 00:28

hmm no tak czyli nigdzie nie podłączać tego kabelka ? ma sobie wisieć? czy jak ?
a co z gratami od aaz podejdą?

[ Dodano: 2012-05-21, 20:19 ]
Temat zamknięty otworzyłem nowy post
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości